Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki triumfatorem XII Memoriału Józefa Gajewskiego!

19 wrz 2021 | 00:00

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zwyciężyli w finale XII Memoriału Józefa Gajewskiego z Treflem Gdańsk 3:2 i tym samym sięgnęli po końcowy triumf w turnieju. Na trzeciej pozycji uplasowali się siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, którzy zwyciężyli z Barkomem-Kazhany Lwów 3:1 i stanęli na najniższym stopniu podium. MVP całego turnieju został Piotr Łukasik, przyjmujący gospodarzy, który poprowadził swój zespół do dwóch, turniejowych zwycięstw. 

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zwyciężyli w finale XII Memoriału Józefa Gajewskiego z Treflem Gdańsk 3:2 i tym samym sięgnęli po końcowy triumf w turnieju. Na trzeciej pozycji uplasowali się siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, którzy zwyciężyli z Barkomem-Kazhany Lwów 3:1 i stanęli na najniższym stopniu podium. MVP całego turnieju został Piotr Łukasik, przyjmujący gospodarzy, który poprowadził swój zespół do dwóch, turniejowych zwycięstw. 

Finałowa rywalizacja rozpoczęła się od niezwykle wyrównanej gry z obu stron. Dobrze zagrywał Patryk Łaba, przyjmujący Trefla Gdańsk, który sprawiał gospodarzom mnóstwo problemów w przyjęciu. Obie drużyny popełniały jednak na ogół w elemencie serwisu mnóstwo błędów. Skuteczni byli za to skrzydłowi Ślepska Malow Suwałki, którzy raz po raz punktowali gdańską defensywę i budowali przewagę zespołu w premierowej odsłonie spotkania. Gdańszczanie cierpliwie odrabiali straty i finalnie dopięli swego. W końcowce pierwszego seta wyszli na prowadzenie, które nie trwało jednak długo, bowiem do głosu ponownie doszli gospodarze i to oni prowadzili już 23:21. Trener Michał Winiarski poprosił jednak o czas dla swoich podopiecznych, co przyniosło pozytywny skutek. W polu serwisowym gości ponownie pojawił się Patryk Łaba i to on poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa w pierwszej partii, posyłając asa serwisowego. Drugą odsłonę finałowego starcia obu ekip lepiej rozpoczęli siatkarze Ślepska Malow Suwałki, którzy szybko zbudowali sporą przewagę i pewnie grali w elemencie obrony. Zawodnicy Trefla Gdańsk próbowali narzucić gospodarzom swój styl gry, ale podopieczni trenera Andrzeja Kowala za każdym razem zachowywali czujność i wyrównali stan rywalizacji. W trzecim secie biało-niebiescy podkręcili nieco tempo i szybko wyszli na prowadzenie. Sygnał do odrabiania strat dał gościom Kewin Sasak, atakujący Trefla Gdańsk, który popisywał się znakomitym wykończeniem poszczególnych akcji. To jednak nie wystarczało na rozpędzonych zawodników Ślepska Malow Suwałki. Swoich sił próbował jeszcze Bartłomiej Lipiński, przyjmujący Trefla Gdańsk, ale to nie wystarczało. Dopiero seria bloków na Jakubie Ziobrowskim, atakującym gospodarzy, dała gdańszczanom upragniony remis, a tym samym wizję zwycięstwa. Tak też się stało. Dobry atak Pablo Crera, środkowego Trefla, a także autowa zagrywka jednego z biało-niebieskich zamknęły trzecią odsłonę. Czwartą odsłonę siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozpoczęli od kolejnej dominacji. Podobnie jak w poprzednich setach gdańszczanie cierpliwie odrabiali jednak straty i dystans topniał z każdą, kolejną akcją. Środkowa część czwartej partii przyniosła mnóstwo walki i długich wymian, a przewaga przechodziła z rąk do rąk. Nie brakowało odważnych wymian, ale również błędów. Ostatecznie zwycięzcę wyłoniła nerwowa końcówka, w której decydujące słowo należało do siatkarzy z Suwałk. „Tie-break” to popis gry biało-niebieskich, którzy szybko zbudowali swoją pozycję w secie kończącym XII Memoriał Józefa Gajewskiego i nie oddali prowadzenia już do końca spotkania. Warto dodać, że dwudniowa rywalizacja w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena” zakończyła się dwoma asami serwisowymi Mateusza Laskowskiego, przyjmującego Ślepska Malow Suwałki.

Trener Andrzej Kowal po meczu finałowym XII Memoriału Józefa Gajewskiego:

Bartłomiej Bołądź: „Sprawimy niejedną niespodziankę”:

Więcej materiałów wideo dostępnych jest na kanale YouTube Ślepska Malow Suwałki: kliknij tutaj, aby je obejrzeć!

Wielki Finał XII Memoriału Józefa Gajewskiego:

Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk 3:2 (24:26, 18:25, 23:25, 32:30, 15:11)

Ślepsk Malow Suwałki: Łukasik (15), Ziobrowski (17), Buchowski (20), Smoliński (9), Sapiński, Tuaniga (3), Filipowicz (libero) oraz Laskowski (4), Makowski, Takvam (11), Rudzewicz.
Trefl Gdańsk: Lipiński (20), Wlazły (5), Kampa (2), Mordyl (2), Crer (8), Łaba (22), Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak (14), Zaleszczyk (3), Pruszkowski (libero).

Mecz o III miejsce:

Barkom-Kazhany Lwów – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (17:25, 23:25, 25:18, 22:25)

Barkom-Kazhany Lwów: Dyachkov (23), Holoven (5), Nalozhn (9), Koval (10), Dovhyi (7), Kucher (8), Kanaiev (libero).
Indykpol AZS Olsztyn: Firlej (1), Jakubiszak (6), DeFalco (17), Averill (4), Janiszewski (13), Butryn (24), Gruszczyński (libero) oraz Jankiewicz, Król, Siwczyk, Ciunajtis (libero).

Klasyfikacja końcowa XII Memoriału Józefa Gajewskiego:

1. Ślepsk Malow Suwałki
2. Trefl Gdańsk
3. Indykpol AZS Olsztyn
4. Barkom-Kazhany Lwów

Nagrody indywidualne XII Memoriału Józefa Gajewskiego:

Najlepszy rozgrywający: Oleksii Holoven (Barkom Kazhany Lwów)
Najlepszy atakujący: Karol Butryn (Indykpol AZS Olsztyn)
Najlepszy przyjmujący: Maciej Olenderek (Trefl Gdańsk)
Najlepszy blokujący: Andreas Takvam (Ślepsk Malow Suwałki)

MVP: Piotr Łukasik (Ślepsk Malow Suwałki)

Poprzednie edycje turnieju:

I Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. Trefl Gdańsk
2. Pekpol Ostrołęka
3. Jadar Sport Radom
4. MKS Ślepsk Suwałki

II Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. Pekpol Ostrołęka
2. Siatkarz Wieluń
3. Rajbud Meprozet GTPS Gorzów Wielkopolski
4. MKS Ślepsk Suwałki

III Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. LOTOS Trefl Gdańsk
2. MKS Ślepsk Suwałki
3. Energa Pekpol Ostrołęka
4. Indykpol AZS Olsztyn

IV Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. AZS Politechnika Warszawa
2. Lotos Trefl Gdańsk
3. MKS Ślepsk Suwałki
4. Energa Pekpol Ostrołęka

V Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. Camper Wyszków
2. MKS Ślepsk Suwałki
3. 4You AZS Politechnika Warszawska
4. Energa Pekpol Ostrołęka

VI Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. MKS Ślepsk Suwałki
2. Lotos Trefl Gdańsk
3. Barkom Kazany Lwów
4. AZS Politechnika Warszawa

VII Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. KPS Siedlce
2. MKS Ślepsk Suwałki
3. Biolars Jelgava

VIII Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. MKS Ślepsk Suwałki
2. MKS Będzin
3. DAFI Społem Kielce
4. Vinnytsia Volleyball Club

IX Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. Trefl Gdańsk
2. Chemik Bydgoszcz
3. Indykpol AZS Olsztyn
4. MKS Ślepsk Suwałki

X Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. MKS Ślepsk Malow Suwałki
2. Onico Warszawa
3. Indykpol AZS Olsztyn
4. Trefl Gdańsk

XI Memoriału Józefa Gajewskiego:

1. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
2. Ślepsk Malow Suwałki
3. Indykpol AZS Olsztyn
4. Cerrad Enea Czarni Radom
5. Trefl Gdańsk
6. BAS Białystok

fot. Miłosz Kozakiewicz

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej