Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki zagra w Białymstoku!

30 sie 2023 | 14:20

Ślepsk Malow Suwałki wystąpi w III Memoriale Franciszka Ilczuka, zaplanowanym na 8-9 września w Białymstoku. Turniej, będący jednocześnie imprezą, którego stawką jest Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, odbędzie się w hali Szkoły Podstawowej nr 50 im. św. Jadwigi Królowej Polski przy ul. Kazimierza Pułaskiego 96. Kibice będą mogli zobaczyć w akcji nie tylko biało-niebieskich, ale również inne, zaproszone drużyny. Szykują się nieoficjalne "Derby Województwa Podlaskiego"!

Organizatorzy zaprosili do weekendowej rywalizacji Ślepsk Malow Suwałki, Projekt Warszawa oraz RTU Robežsardze / Jūrmala, aktualnego wicemistrza Łotwy. Pierwszoligowy REA BAS Białystok ściśle współpracuje z biało-niebieskimi nie tylko na szczeblu organizacyjnym, ale również sportowym. Warto wspomnieć, że w barwach białostockiej drużyny występować będą na parkietach Tauron 1. Ligi Piotr Janusz i Sebastian Lisicki, wypożyczeni na sezon 2023/2024 ze Ślepska Malow Suwałki.

REA BAS Białystok przygotowuje się do inauguracji Tauron 1. Ligi, zaplanowanej na 16 września. To oznacza, że podopieczni trenera Krzysztofa Andrzejewskiego, szkoleniowca pierwszoligowca z Białegostoku i byłego zawodnika biało-niebieskich, są na ostatniej prostej przygotowań do sezonu. 

Ślepsk Malow Suwałki natomiast rozegra pierwszy, oficjalny sparing w nowym zestawieniu. W szatni zarządzanej przez trenera Dominika Kwapisiewicza doszło po zakończeniu sezonu 2022/2023 do wielu zmian kadrowych - dołączyli do niej Žiga Štern, Joaquin Gallego, Maksim Buculjević, Bartosz Firszt, Jakub Macyra, Konrad Stajer i Ernest Kaciczak. Turniej w Białymstoku będzie więc świetnym przetarciem i sprawdzeniem formy drużyny. 

Kim był Franciszek Ilczuk?

Franciszek Ilczuk był trenerem, nauczycielem i wychowawcą białostockiej młodzieży, odznaczonym m.in. Złotym Krzyżem Zaslugi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotą Honorową Odznaką Polskiegoo Związku Piłki Siatkowej. Działania Ilczuka, zmarłego w 2019 roku, miały ogromny wpływ na rozwój siatkówki w mieście.

Harmonogram III Memoriału Franciszka Ilczuka / Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego
 
8 września

16:00 • Projekt Warszawa - RTU Robežsardze/ Jūrmala
19:00 • REA BAS Białystok - Ślepsk Malow Suwałki
 
9 września

11:00 • Mecz o 3. miejsce
14:00 • Mecz o 1. miejsce
 
Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie: https://stage24.pl/events/hala-sp-50-1459