Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki ze zwiększonym wsparciem UMWP!

21 wrz 2020 | 00:00

Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował się na zwiększenie wsparcia Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. i przekazanie klubowi środków w kwocie 400 tysięcy złotych. Uroczyste wręczenie symbolicznego czeku odbyło się w sali konferencyjnej Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”.

Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował się na zwiększenie wsparcia Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. i przekazanie klubowi środków w kwocie 400 tysięcy złotych. Uroczyste wręczenie symbolicznego czeku odbyło się w sali konferencyjnej Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”.

W trakcie konferencji głos zabrali m.in. Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, który opowiedział o powodach podjętych decyzji oraz planach dotyczących współpracy pomiędzy Miejskim Klubem Sportowym Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. a Urzędem Marszałkowskim, Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, Paweł Wnukowski, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki oraz Mateusz Kuśmierz, asystent trenera biało-niebieskich.

W spotkaniu wzięli również udział zawodnicy, sztab szkoleniowy i administracja klubu, przedstawiciele mediów oraz Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego, która poprowadziła konferencję.

– Jesteście wizytówką naszego regionu – powiedział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, kierując swoje słowa do zawodników, sztabu szkoleniowego i Wojciecha Winnika, prezesa zarządu Ślepska Malow Suwałki. – Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy Was nie wspierać. Doceniamy Jagiellonię Białystok, ale wiemy też, że Podlaskie ma też drugi diament sportowy i Wy nim jesteście – podsumował swoją wypowiedź Marszałek, który zapowiedział duże wsparcie finansowe dla największych marek sportowych w 2021 roku, w łącznej kwocie 2 milionów złotych.

Za wsparcie dziękował Marszałkowi Województwa Podlaskiego Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk. Włodarz stwierdził, że drużyna po debiutanckim sezonie w PlusLidze nieco okrzepła, a gdyby nie pandemia stać ją było na finałową „ósemkę”. Zdradził również, że bardzo liczy na walkę o udział w fazie play-off rozgrywek. Warto przypomnieć, że awans do najlepszej „ósemki” PlusLigi byłby najlepszym wynikiem w siatkarskiej historii województwa.

Tematy poruszane w trakcie konferencji prasowej skomentował także Paweł Wnukowski, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego. Wnukowski zapewnił, że będzie zabiegał o jeszcze większe wsparcie dla klubu i zapowiedział jednocześnie kontynuację dobrej i udanej współpracy.

Głos zabrał również Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki, który zwrócił uwagę na historycznie wysoką kwotę dofinansowania:

– Nasz klub funkcjonuje od 16 lat i nigdy nie otrzymał tak dużego wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego, jak obecnie – podkreślił Winnik, który dziękując za wsparcie Marszałka i doceniając zaangażowanie partnerów, przypomniał, że hasło przewodnie biało-niebieskich to „Razem możemy więcej”. Podziękował za dostrzeganie marki drużyny przez władze województwa i zapewnił, że wspomniany w jednej z wypowiedzi diament będzie szlifowany i pielęgnowany.

O swojej dotychczasowej przygodzie z klubem i charakternym, walecznym DNA zespołu mówił natomiast Mateusz Kuśmierz, asystent trenera w sztabie szkoleniowym Ślepska Malow Suwałki:

– Ważne jest, aby gra cieszyła oko, a lokalni kibice i władze samorządowe były dumne z klubu – dodał Kuśmierz.

Tuż po zakończeniu konferencji prasowej zaproszono gości do wspólnego zdjęcia na głównej płycie boiska Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”.

Pełny zapis konferencji:

Komentarze:

Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter

fot. Małgorzata Sawicka / UMWP

___

ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierają Marszałek Artur Kosicki i Województwo Podlaskie : www.wrotapodlasia.pl.