Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Suwałki: Środkowi bloku już w komplecie

3 lip 2018 | 00:00

Wojciech Siek, jest czwartym środkowym w składzie Ślepska Suwałki na sezon 2018/19, a zatem i na tej pozycji, podobnie jak na pryjęciu i libero, suwalski klub ma już komplet zawodników.

Wojciech Siek, jest czwartym środkowym w składzie Ślepska Suwałki na sezon 2018/19, a zatem i na tej pozycji, podobnie jak na pryjęciu i libero, suwalski klub ma już komplet zawodników.

Wojtek ma 24-lata, urodził się w Bielsku-Białej, a Ślepsk jest trzecim, po SMS PZPS Spała i BBTS Bielsko-Biała, klubem w jego siatkarskiej karierze.

– Uznałem, że po pięciu sezonach gry w BBTS czas na zmianę środowiska. A że Ślepsk zapewnia dobre warunki do rozwoju, to podjąłem decyzję o związaniu się z suwalskim klubem na dwa sezony, czyli ten i następny 2019/20. Nowe środowisko, nowi koledzy w zespole, nowy trener, wszyscy, z zarządem suwalskiego klubu włącznie, z ambicjami na grę na najwyższym poziomie. Wiem, że w Suwałkach trwa budowa hali widowiskowo-sportowej spełniającej też wymogi Plus Ligi. Wierzę, że uda się nam zrealizować ambicje nie tylko zawodników i sztabu szkoleniowego, ale też władz klubu, miasta i kibiców Ślepska, czyli w ciągu tych dwóch lat awansujemy do Plus Ligi. Mam też nadzieję, że w dalszym ciągu będą mnie omijały poważniejsze kontuzje. Dotychczas miałem parę drobnych urazów, ale tych w sportowej karierze uniknąć się nie da.

Wojciech Siek

Urodzony: 10.05.1994 w Bielsku-Białej

Pozycja na boisku: środkowy bloku

Wzrost: 205 cm

Waga: 100 kg

Zasięg w ataku: 333 cm

Kluby:

SMS PZPS Spała

BBTS Bielsko-Biała (od sezonu 2013/14)

W Plus Lidze: 67 spotkań, 311 zdobytych punktów (16 asów, 31 bloków)

Dotychczas umowy ze Ślepskiem podpisało 12 zawodników oraz pierwszy trener. Są to: atakujący Patryk Szwaradzki (przyszedł z Energi NET Ostrołęka), przyjmujący: Jan Lesiuk, Jakub Rohnka (z Łuczniczki Bydgoszcz), Kamil Skrzypkowski i Mateusz Laskowski, środkowi: Jakub Macyra (Energa NET Ostrołęka), Łukasz Rudzewicz, Cezary Sapiński i Wojciech Siek (BBTS Bielsko-Biała), libero: Jakub Krupiński i Paweł Filipowicz, rozgrywający Kacper Gonciarz, I trener Mateusz Mielnik (Energa NET Ostrołęka).

Fot. www.plusliga.pl