Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk wygrywa media milczą

12 mar 2018 | 00:00

Bez echa w suwalskich mediach przeszło sobotnie zwycięstwo 3:1  siatkarzy Ślepska Suwałki w wyjazdowym meczu z Norwidem Częstochowa. Zwycięzca   dwumeczu zagra o miejsce 5-6, pokonany będzie musiał zadowolić się 7. lub 8. lokata w I lidze. Rewanż już w sobotę o godz. 16:00 w Suwałkach, a Ślepskowi awans do dalszych gier zapewnią już dwa wygrane sety. Dostrzegli nas inni i za to zainteresowanie dziękujemy.

Bez echa w suwalskich mediach przeszło sobotnie zwycięstwo 3:1  siatkarzy Ślepska Suwałki w wyjazdowym meczu z Norwidem Częstochowa. Zwycięzca   dwumeczu zagra o miejsce 5-6, pokonany będzie musiał zadowolić się 7. lub 8. lokata w I lidze. Rewanż już w sobotę o godz. 16:00 w Suwałkach, a Ślepskowi awans do dalszych gier zapewnią już dwa wygrane sety. Dostrzegli nas inni i za to zainteresowanie dziękujemy.

 

Siatka.org

 

Dobre złego początki, Norwid przegrał kolejny mecz

 

Siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa przegrali pierwszy mecz rywalizacji o miejsca 5-8 z MKS-em Ślepsk Suwałki. Podopieczni Radosława Panasa po pierwszym, zdecydowanie wygranym secie pozwolili przejąć inicjatywę rywalom. Chociaż częstochowianie mieli jeszcze szanse przedłużyć mecz w czwartej odsłonie, przegrali ją do 30. Rewanż w Suwałkach rozegrany zostanie za tydzień. Jeśli to Norwid wygra, o tym, kto powalczy o piąte miejsce, zdecyduje złoty set.

 

Atak z szóstej strefy Damiana Koguta otworzył sobotni pojedynek. Skutecznie w kontratakach punktował Adam Smolarczyk a gdy swoje zagranie przestrzelił Kevin Sasak o czas poprosił trener Skoryy (6:2). Gra gości odpierała się na środkowych – Łukaszu Rudzewiczu i Adrianie Hunku. Po obu stronach zdarzały się błędy w polu zagrywki. Z akcji na akcję dystans topniał, gdy skuteczny atak zapisał na swoim koncie  Kewin Sasak, grę przerwał trener Panas (14:12). Po przerwie serią mocnych zagrywek popisał się Jarosław Mucha, po kontrataku Damiana Wdowiaka drugą przerwę wykorzystał Dima Skoryy (17:12). Problemy w przyjęciu gości pogłębiały ich niemoc w ataku, za to w kontratakach bardzo dobrze radzili sobie częstochowianie. Atak Smolarczyka i brak przyjęcia zagrywki Wdowiaka dały ostatnie punkty siatkarzom Norwida.

 

Otwarcie drugiej partii toczyło się punkt za punkt. Chociaż przy zagrywkach Jakuba Nowosielskiego gospodarze wysforowali się na prowadzenie, po skutecznych zagraniach Wojciecha Winnika stracili je (8:6, 8:8). Trwała wyrównana gra, ręki w ataku nie zwalniałWdowiak (12:11). Kibice byli świadkami coraz większej liczby ciekawych akcji. W dalszej fazie seta gra siatkarzy Ślepska zaczęła się napędzać. Po błędzie Koguta z sytuacyjnej piłki czas wykorzystał trener Panas (17:18). Częstochowianom problemy sprawiało przyjęcie zagrywki Kamila Skrzypkowskiego. Dopiero ataki Wdowiaka i Smolarczyka pozwoliły ponownie doprowadzić do remisu (20:20). Końcówka jednak należała do przyjezdnych, których do zwycięstwa poprowadził Winnik.

 

W trzeciego seta lepiej weszli gospodarze, po ataku Wdowiaka prowadzili 5:3. Siatkarze z Suwałk jednak znacznie poprawili swoją grę w obronie, co pozwoliło im wyprowadzać kontrataki. Po bloku na Kogucie zawodnik ten został zmieniony przez Miarkę. Siatkarze obu drużyn nie ustrzegli się jednak błędów a skuteczne akcje przeplatane były z pomyłkami (12:12). Z czasem goście zaczęli przejmować inicjatywę. Kolejne skuteczne akcje na skrzydłach pozwoliły drużynie z Suwałk wyjść na trzypunktowe prowadzenie (17:14). Ponownie częstochowianie mieli problemy z przyjęciem zagrywek Skrzypkowskiego. Serię rywali przerwał dopiero Smolarczyk (15:18). Wciąż jednak sprytnie atakował Jan Lesiuk, a as Winnika zakończył tę odsłonę.

 

Na czwartego seta trener Panas zdecydował się wprowadzić głęboko zmieniony skład. Z wyjściowej szóstki pozostali Usowicz, Smolarczyk i Mucha a obok nich zagrali Kryński, Maruszczyk, Szopiak i wracający po kontuzji Kraś. Niestety na początku tego seta nie brakowało dyskusyjnych decyzji sędziów, z którymi nie zgadzali się goście. Aby uspokoić swoich zawodników po ukaraniu żółtą kartką o czas poprosił trener Skoryy (6:5). Częstochowianie nie ustrzegli się błędów, po bloku na Usowiczu grę przerwał Radosław Panas (9:11). Goście raz za razem wykorzystywali pomyłki przeciwników. Gospodarze jednak nie spuszczali głów i stopniowo niwelowali straty, dlatego przy stanie 15:13 czas wykorzystał trener Skoryy. Mocny atak Muchy sprawił, że na tablicy wyników pojawił się remis (15:15). Ze zmiennym szczęściem atakował Smolarczyk, za to po drugiej stronie niemal nie mylił się Winnik. Po autowym ataku Hunka ponownie wynik wyrównał się (19:19). W końcówce doszło do nietypowej sytuacji. Sędzina nie zauważyła, że szkoleniowiec gospodarzy wykorzystał już dwa czasy i dopuściła do trzeciego, jednak nie spotkało się to z żadnymi protestami. Nie brakowało emocji i wyrównanej walki. Jako pierwsi piłkę meczową mieli goście, jednak po ataku Tomasza Kryńskiego rozpoczęła się gra na przewagi (24:24). W kolejnych akcjach gospodarze mieli kilka szans na zwycięstwo, jednak zepsute zagrywki uniemożliwiały im przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Z tej szansy skorzystali goście, którzy po asie Skrzypkowskiego i bloku cieszyli się ze zwycięstwa.

 

Exact Systems Norwid Częstochowa – MKS Ślepsk Suwałki 1:3 (25:16, 21:25, 19:25, 30:32)

 

Kurier suwalski

 

Pierwszy krok Ślepska do zajęcia piątego miejsca. Wygrana w Częstochowie

 

W sobotę zespół Ślepsk Suwałki wygrał na wyjeździe 3:1 z Norwid Częstochowa. Jest to pierwszy krok suwalczan w kierunku zajęcia piątego miejsca na koniec sezonu.

 

Drużyna Ślepska Suwałki przegrywając w środę (7.03) z AGH Kraków straaciła już szanse na medalowe miejsca, jednak została jeszcze walka o zajęcie piątego miejsca.

 

W minioną sobotę suwalczanie pokonali drużynę Norwid Częstochowa 3:1. Kolejny mecz między Ślepskiem, a ekipą z Częstochowy odbędzie się w sobotę (17.03) w Suwałkach.

 

Gazeta Współczesna

 

Gazeta Wyborcza – Białystok

 

Siatkarze Ślepska Suwałki walczą o piąte miejsce

 

Siatkarze Ślepska Suwałki wygrali w sobotę 3:1 w Częstochowie. W poprzednim sezonie zespół z Suwałk grał w finale I ligi, ostatecznie został wicemistrzem. W obecnych rozgrywkach nie ma już szans na powtórzenie tamtego wyniku.

 

Siatkarze Ślepska w pierwszej rundzie play-off przegrali rywalizację z AZS AGH Kraków i została im walka o pozycje 5.-8. w I lidze. W pierwszym etapie tych zmagań rywalem suwalczan jest Norwid Częstochowa.

W sobotę zespół z Suwałk wygrał na wyjeździe. Goście przegrali premierową odsłonę, ale triumfowali w trzech kolejnych.  W secie numer cztery była bardzo zacięta rywalizacja. Siatkarze Ślepska w czwartej partii pokonali rywali 32:30.

 

BialystokOline.pl

 

Ślepsk walczy o piąte miejsce. Na początek wygrana w Częstochowie

 

W sobotę (10.03) I-ligowi siatkarze Ślepska Suwałki ograli na wyjeździe 3:1 Norwida Częstochowa, dzięki czemu wykonali pierwszy krok w kierunku zajęcia piątej lokaty na koniec sezonu.

 

Zawodnicy Ślepska Suwałki – przegrywając w środę (7.03) z AGH Kraków – stracili już szanse na medalowe miejsca, dlatego też wicemistrzom I ligi z poprzedniego sezonu pozostała jedynie walka o pozycję piątą. By ją zająć, suwalczanie muszą wygrać dwumecz z Norwidem Częstochowa, a następnie ograć jeszcze jednego rywala.

Pierwszy bój z Norwidem – ten trudniejszy, bo wyjazdowy – zakończył się triumfem Podlasian 3:1. Ślepsk – mimo porażki w pierwszym secie i długiej walki w partii numer cztery zakończonej wynikiem 32:30 – wywiózł z hali rywala dobry rezultat, który pozwala poważnie myśleć o wyeliminowaniu śląskiej ekipy.

Kropkę nad i suwalczanie spróbują postawić w przyszłą sobotę (17.03), kiedy to przed własną publicznością rozegrają rewanż.