Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Święto Wojska Polskiego

15 sie 2022 | 00:00

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. To dzień upamiętniający wydarzenia, które rozegrały się podczas Bitwy Warszawskiej, zwanej również „Cudem nad Wisłą”.

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. To dzień upamiętniający wydarzenia, które rozegrały się podczas Bitwy Warszawskiej, zwanej również „Cudem nad Wisłą”.

Uchodzi ona za jeden z największych sukcesów polskiej armii. Wojsko Polskie, na czele ze zwycięskim wodzem Marszałkiem Józefem Piłsudskim, zatrzymało i zwyciężyło milionową nawałę Armii Czerwonej i uratowało tym samym nie tylko Polskę, ale i całą Europę. Bohaterstwo żołnierza polskiego z 1920 roku żyje w pamięci Polaków. Wartości takie jak honor i wierność ojczyźnie pozostały niezmienne.

– Składamy najserdeczniejsze podziękowania polskim żołnierzom na rzecz bezpieczeństwa Polski. Dziękujemy za Waszą ofiarność i odwagę. Życzymy również wszelkiej pomyślności, bezpiecznej służby i wielu sukcesów płk. Krzysztofowi Świderskiemu, dowódcy 14. Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach, ppłk. Jarosławowi Kowalewskiemu, Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień w Suwałkach i wszystkim, wspaniałym żołnierzom, którzy od lat współtworzą środowisko suwalskiej siatkówki. – mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki mogli zobaczyć codzienną pracę 14. Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach „od kuchni”. Wizyta w suwalskiej jednostce była jednym z elementów integracji zespołu.

Więcej: https://bit.ly/3zyASHl

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego