Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

„Niepodległa do hymnu”

9 lis 2019 | 00:00

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki dołącza do akcji „Niepodległa do hymnu”, organizowanej wspólnie przez Biuro Programu „Niepodległa” i Polską Ligę Siatkówki.

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki dołącza do akcji „Niepodległa do hymnu”, organizowanej wspólnie przez Biuro Programu „Niepodległa” i Polską Ligę Siatkówki.

11 listopada 2019 roku, w samo południe, zaśpiewajmy razem hymn! Zainicjowana przez Biuro Programu „Niepodległa” akcja cieszyła się w ubiegłym roku ogromnym zainteresowaniem. Odbyła się ona po raz pierwszy, dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Śpiewano w polskich miastach i wsiach, w górach, a nawet w wodzie. Akcja „Niepodległa do hymnu” umożliwia wszystkim Polkom i Polakom wspólne świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości w myśl idei „Niepodległa dla wszystkich”.

W specjalnej wyszukiwarce, dostępnej na oficjalnym portalu obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości www.niepodlegla.gov.pl, zarejestrowanych zostało ponad 3 tysiące lokalizacji w kraju i poza jego granicami, gdzie śpiewany był Mazurek Dąbrowskiego. Polski hymn odśpiewali dotychczas między innymi: członkowie klubu morsów w Jeziorze Dywickim, turyści na Śnieżce, uczestnicy zebrani na Rynku Głównym w Krakowie (gdzie hymn został odegrany także z wieży Bazyliki Mariackiej przed odegraniem hejnału). Mazurek Dąbrowskiego pojawił się też w czasie oficjalnych uroczystości państwowych i spontanicznych spotkaniach na placach, skwerach, ulicach.

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w akcję i wspólnego śpiewania hymnu. Można to zrobić poprzez media społecznościowe, gdzie znane postacie w trakcie krótkiego, np. nagranego samodzielnie smartfonem, video deklarują miejsce, w którym zaśpiewają hymn narodowy w południe 11. listopada i wskazują kolejną osobę do złożenia podobnej deklaracji. To pewnego rodzaju „challenge”, ale w niezwykle słusznej i ważnej sprawie.

Ważnym jest, aby w filmie lub innym formacie wskazano miejsce wspólnego śpiewania hymnu i wykorzystano hasthag akcji: #niepodlegladohymn. Niech tegoroczna odsłona akcji „Niepodległa do hymnu” pozostanie ważnym i miłym wspomnieniem zarówno dla uczestników, jak i organizatorów.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ TEKST HYMNU

#niepodlegladohymnu #PLSzNiepodlegla #PlusLigazNiepodlegla

Źródło: Komunikat Biura Prasowego „Niepodległa”/ Polska Liga Siatkówki
Edycja: Biuro Prasowe MKS Ślepsk Malow Suwałki