Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

„Suwałki Arena” z nagrodą Podlaskiej Marki 2019!

11 wrz 2020 | 00:00

Hala Sportowo-Widowiskowa „Suwałki Arena” z nagrodą Podlaskiej Marki 2019! Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 14 lat przez Marszałka Województwa Podlaskiego i niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów.

Hala Sportowo-Widowiskowa „Suwałki Arena” z nagrodą Podlaskiej Marki 2019! Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 14 lat przez Marszałka Województwa Podlaskiego i niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów.

Tradycyjnie Gala Finałowa Podlaskiej Marki odbywa się wiosną. Ze względu na panującą epidemię termin przesunięto na wrzesień i ograniczono liczbę gości biorących bezpośredni udział w wydarzeniu, a wszyscy mieszkańcy regionu i sympatycy konkursu mogli śledzić tegoroczną uroczystość dzięki transmisji online.

– Podlaska Marka, najstarsza i najbardziej prestiżowa nagroda województwa podlaskiego, już po raz szesnasty trafi w ręce laureatów wybranych przez Kapitułę – mówił Artur Kosicki witając gości zebranych na widowni Dużej Sceny OiFP i oglądających Galę Live w Internecie – Otwieramy się na nową formułę Gali. To już nie jest ekskluzywne spotkanie w wąskim gronie, bowiem dzięki łączom internetowym Gala Podlaskiej Marki jest obecna w każdym zakątku naszego województwa, w każdym podlaskim domu i nie tylko – podkreślił marszałek.

W tegorocznej edycji spośród 150 zgłoszonych produktów do finałowego starcia komisja konkursowa nominowała 27. To z tego grona wybrano laureatów każdej z dziewięciu konkursowych kategorii: Produkt Użytkowy, Produkt Spożywczy, Odkrycie, Inwestycja, Kultura, Wydarzenie, Społeczeństwo. Po raz pierwszy nagrody przyznano w kategorii Biznes i Projekt 4.0.

Jak mówił marszałek Kosicki, Podlaska Marka zawsze promowała wysoką jakość, unikatowe walory wytwarzanych produktów, kreowanie pozytywnego wizerunku regionu i odważne poszukiwania. W tym roku poprzeczkę podniesiono.

– Oceniając kandydatury, Kapituła brała pod uwagę również odpowiedzialność za środowisko naturalne, a także zachowanie równowagi pomiędzy nami a światem przyrody, bo wiemy, że nasze wzajemne relacje, mówiąc delikatnie, mocno się pokomplikowały – wyjaśnił marszałek.

W ciągu ostatniej dekady w konkursie rywalizowało łącznie kilkaset produktów, które do dzisiaj, dzięki obecności na rynku i swojej doskonałej jakości, przyczyniają się do promocji Podlaskiego w kraju i poza granicami Polski. Wśród laureatów znajdują się zarówno produkty dużych podlaskich przedsiębiorstw, ale również drobnych producentów, kultywujących tradycje dziedzictwa kulturowego regionu.

Otrzymanie tytułu Podlaskiej Marki Roku nie wynika z wysokości sprzedaży, czy z liczby zatrudnionych pracowników, ale z wysokiej jakości i unikatowych walorów wytwarzanych produktów. Podlaska Marka przyznawana jest więc najciekawszym inicjatywom, najpiękniejszym miejscom oraz najlepszym produktom, których wspólnym mianownikiem jest obszar ich realizacji – województwo podlaskie.

Laureatów wskazują – niezależnie od siebie – kapituła konkursu, składająca się m.in. z reprezentantów Rady Przedsiębiorczości, przedstawicieli świata sztuki, kultury, mediów, gospodarki, organizacji pozarządowych (wyłaniająca siedmiu nagrodzonych) oraz konsumenci, wybierający jednego zwycięzcę w głosowaniu internetowym.

Hala Sportowo-Widowiskowa „Suwałki Arena” to nowoczesny obiekt umożliwiający realizację różnego rodzaju wydarzeń o charakterze sportowo-widowiskowym dla wszystkich grup wiekowych. To również drugi dom naszych siatkarzy.

Do tej pory w województwie podlaskim nie było obiektu o podobnej skali: powierzchnia zabudowy 5 446 m², powierzchnia użytkowa 6 601 m², wysokość hali – 16 m. W hali znajdują się trybuny na 2 121 miejsc, w tym trybuny stałe na 1 600 miejsc oraz pozostałe miejsca na trybunach mobilnych, co umożliwia organizację dużych imprez sportowych i kulturalnych o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym np.: rozgrywek sportów halowych, sportów walki, koncertów, itp. Hala Sportowo-Widowiskowa „Suwałki Arena” cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców Suwałk, turystów i licznych gości, którzy specjalnie do Suwałk przyjeżdżają na mecze, koncerty czy organizowane imprezy. Od momentu otwarcia 23.11.2019 r. halę odwiedziło ponad 36 tyś. osób. Budynek hali spełnia szereg funkcji sportowych m. in. w hali są również prowadzone treningi młodzieży szkolnej, a także rozgrywki uczniów w piłce siatkowej, nożnej, piłce ręcznej i innych dyscyplinach.

Dziękujemy wszystkim miłośnikom siatkówki za oddane głosy!

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter

fotografia główna: DroneUp / Łukasz Tyczkowski

źródło: wrotapodlasia.pl / własne

___

ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego : www.wrotapodlasia.pl.