Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

#23/24: Łukasz Rudzewicz rozpocznie historyczny sezon!

10 lip 2023 | 10:45

To coś, co zdarza się niezwykle rzadko, a w polskiej siatkówce jest zjawiskiem niespotykanym. Historia pisze się na naszych oczach. Łukasz Rudzewicz pozostaje w Ślepsku Malow Suwałki na kolejny rok, a tym samym rozpocznie swój dwudziesty sezon gry w biało-niebieskich barwach!

Łukasz Rudzewicz urodził się 25 stycznia 1985 roku w Augustowie. "Rudy" jest jedynym siatkarzem w klubie, który przeszedł z drużyną wszystkie możliwe szczeble rozgrywkowe polskiej siatkówki. 38-letni środkowy rozpoczął przygodę ze sportem od amatorskiej ligi zakładowej, w której uczestniczyli pracownicy lokalnych firm. Rudzewicz krok po kroku przełamywał kolejne bariery i wspinał się na coraz wyższy poziom. W sezonie 2018/2019 sięgnął po upragniony złoty medal 1. Ligi i awansował z klubem do PlusLigi, o grze w której marzył od lat.

W swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze zaskarbił sobie zaufanie sztabu szkoleniowego. Doskonale spisywał się nie tylko w roli boiskowego jokera, niejednokrotnie pomagając kolegom z drużyny w odmienianiu losów poszczególnych spotkań, ale pojawiał się również w wyjściowej szóstce. Podobnie było w kolejnych latach, gdzie był bardzo ważnym punktem zespołu. W sezonie 2022/2023 pojawiał się na parkiecie w nieco mniejszym wymiarze. Nie przeszkodziło mu to jednak w kontynuacji kariery i dalszej walki o najwyższe cele. Łukasz Rudzewicz rozpocznie tym samym historyczny, bo 20. sezon gry w klubie. Niezaprzeczalnie jest to przykład wierności i oddania klubowi, dzięki któremu mógł spełniać swoje marzenia i realizować się jako sportowiec. W PlusLidze rozegrał dotychczas 77 spotkań i z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

"Nie tylko młodzi adepci siatkówki, ale także wszyscy profesjonalni sportowcy mogą czerpać inspirację z postawy Łukasza. Jego przykład, rozpoczynając dwudziesty sezon w biało-niebieskich barwach, może inspirować innych. "Rudy", bo taki nosi pseudonim, jest zawodnikiem, który stał ramię w ramię z klubem zarówno w dobrych, jak i nieco gorszych momentach. Ambicja, pracowitość i cierpliwość Łukasza zaowocowały niemal dwiema dekadami pełnego oddania klubowi, co przyniosło mu wspaniałe, sportowe laury i wiele awansów na przestrzeni całej, siatkarskiej kariery. Jesteśmy przekonani o wartości kontynuacji naszej współpracy z Łukaszem, w pełni zdając sobie sprawę z jego atutów, zarówno na boisku, jak i poza nim. Cieszymy się, że rozpocznie z nami swój historyczny, bo dwudziesty sezon i życzymy mu powodzenia w nadchodzącej kampanii PlusLigi, gdzie z pewnością będzie walczył o plac gry." - mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki


 

Sylwetka Łukasza Rudzewicza:

• Data i miejsce urodzenia: 25.01.1985, Augustów
• Wzrost: 198 cm
• Waga: 89 kg

Cieszymy się, że jesteś z nami i życzymy powodzenia w kolejnym sezonie, Rudy! #RazemMożemyWięcej