Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

#23/24: Arkadiusz Żakieta i Paweł Filipowicz zostają w klubie!

8 lip 2023 | 15:22

Arkadiusz Żakieta, atakujący Ślepska Malow Suwałki oraz Paweł Filipowicz, pełniący w zespole rolę libero, pozostają w klubie na sezon 2023/2024! W przypadku obu zawodników jest to kontynuacja bardzo owocnej współpracy. Warto wspomnieć, że Żakieta dołączył do biało-niebieskich przed rozpoczęciem minionej kampanii PlusLigi, natomiast Filipowicz rozpocznie w Suwałkach swój siódmy sezon.

Arkadiusz Żakieta urodził się 13 października 1992 roku w Warszawie. 30-letni atakujący, po podpisaniu ubiegłorocznego, dwuletniego kontraktu ze Ślepskiem Malow Suwałki, zadebiutował w sezonie 2022/2023 na parkietach PlusLigi. Wcześniej prezentował swoje umiejętności głównie na pierwszoligowych boiskach, gdzie reprezentował m.in. KPS Siedlce, AZS AGH Kraków, Norwid Częstochowa i Legię Warszawa. W czasach juniorskich stanowił natomiast o sile MOS Wola Warszawa i AZS Politechniki Warszawskiej. W sezonie 2021/22 był niekwestionowanym liderem warszawskiej Legii, występującej w Tauron 1. Lidze. Żakieta zdobył w 32 meczach aż 573 punkty (w tym 35 asów serwisowych i 41 blokiem) i plasował się w ścisłej czołówce ligowych rankingów. 

"Obecność w szatni takiego zawodnika, jakim jest Arek, to nieoceniona wartość. Ambicja, pracowitość i ogromna wola rywalizacji o pozycję to coś, czego szukaliśmy. Z drugiej strony to bardzo cierpliwy gracz, który wytrwale cięzko pracuje na treningach i stara się zaskarbić zaufanie trenera Dominika Kwapisiewicza. Arek jest także doskonałym spoiwem drużyny i w kryzysowych momentach potrafi krótkim hasłem lub gestem pociągnąć zespół do walki. Cieszymy się, że zostaje z nami na kolejny sezon." - mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Sylwetka Arkadiusza Żakiety:

• Data i miejsce urodzenia: 13.10.1992, Warszawa
• Wzrost: 197 cm
• Waga: 92 kg

Paweł Filipowicz natomiast urodził się 7 maja 1992 roku w Lipsku i jest wychowankiem Czarnych Radom, który odnalazł swoją sportową ścieżkę w północno-wschodniej Polsce. Filipowicz ma na koncie dwa tytuły mistrza Polski Juniorów (2010, 2011), tytuł wicemistrza Polski Kadetów (2009) oraz trzy tytuły mistrza 1. Ligi (2013, 2017, 2019). W latach 2015-2017 reprezentował Aluron Virtu Warta Zawiercie (obecnie Aluron CMC Warta Zawiercie), skąd przeniósł się do Suwałk. W biało-niebieskich barwach zawsze cieszył się zaufaniem trenerów. Podobnie było w debiutanckim sezonie Ślepska Malow Suwałki w PlusLidze, gdzie mógł liczyć na regularne występy na boiskach krajowej elity. Dobra postawa w lidze, zaufanie włodarzy klubu i sumienna praca na treningach zaowocowały pozostaniem zawodnika w klubie na kolejne sezony. Paweł Filipowicz rozegrał dotychczas 61 spotkań w PlusLidze.

"Paweł jest zawodnikiem, którego możemy określić już chyba mianem siatkarskiego "swojaka". "Kevin", bo tak nazywają go koledzy z boiska, doskonale czuje się w Suwałkach, tutaj poznał miłość swojego życia i wspólnie z nami rozwija się na wielu płaszczyznach. Z drugiej strony jego wartość sportowa jest nadal wysoka, stąd przedłużenie umowy, które zagwarantuje mu nie tylko stabilność zawodową, ale także dalszy rozwój. Wierzymy, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a jego pozycja pozwala mu na grę jeszcze przez długie lata. Mamy nadzieję, że w biało-niebieskich barwach." - dodaje Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki. 

Sylwetka Pawła Filipowicza:

• Data i miejsce urodzenia: 07.05.1992, Lipsk
• Wzrost: 189 cm
• Waga: 76 kg

Cieszymy się, że jesteście z nami, Panowie! #RazemMożemyWięcej