Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

30. Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Dziewcząt Kinder+Sport

18 maj 2024 | 18:55

Finał Wojewódzki 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Sport Joy Of Moving odbył się dziś (18 maja) w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena". Zawody rozegrano w czterech kategoriach: dwójek, trójek, czwórek i po raz drugi w historii - w singlach. W zmaganiach wzięły udział najlepsze drużyny dziewcząt województwa podlaskiego, które uzyskały awans do finału w lokalnych turniejach eliminacyjnych.

Aż trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii zagrają w Wielkim Finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Sport Joy Of Moving w Katowicach, który odbędzie się w dniach 28-30 czerwca. Gratulujemy dziewczętom i życzymy powodzenia! ✊

Kwalifikacje do katowickiego finału, puchary i pamiątkowe medale wręczyli zawodniczkom i trenerom najlepszych zespołów - Dariusz Jaworowski, prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej, Marek Klimaszewski, wiceprezes POZPS i trener SUKSS Suwałki, Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki, Beata Harasimowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Ślepsk Malow Suwałki oraz Jakub Macyra i Łukasz Rudzewicz, reprezentujący biało-niebieskich. W porannym otwarciu zawodów wziął natomiast udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, który dokonał oficjalnego rozpoczęcia turnieju i przywitał wszystkie, obecne w hali uczestniczki rywalizacji.

xJutro (19 maja) swoje mecze rozegrają chłopcy. Początek finałowych zmagań o godzinie 10:00, w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena".

Zapraszamy do kibicowania, w szczególności podopiecznym SUKSS Suwałki.

Klasyfikacja końcowa Finału Wojewódzkiego 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Sport Joy Of Moving

Kategoria singli dziewcząt

🥇 1. ŁAPS Łapy (Maria Suchodolska)
🥈 2. UKS Set III Wasilków (Pola Kownacka)
🥉 3. Orły Białystok I (Zuzanna Groblewska)

Kategoria dwójek dziewcząt

🥇 1. MOSiR Bielsk Podlaski
🥈 2. UKS Olimpik Mońki I
🥉 3. SAS Sejneńska Akademia Siatkówki 1

Kategoria trójek dziewcząt

🥇 1. KS BAS SP 9 1 Białystok
🥈 2. UKS Set I Wasilków
🥉 3. SAS Sejneńska Akademia Siatkówki 1

Kategoria czwórek dziewcząt

🥇 1. KS BAS SP 26 1 Białystok
🥈 2. KS BAS SP 9 1 Białystok
🥉 3. SAS Sejneńska Akademia Siatkówki 1

#RazemMożemyWięcej