Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Arkadiusz Żakieta nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki!

18 lip 2022 | 00:00

Arkadiusz Żakieta nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki! 30-letni atakujący związał się z klubem rocznym kontraktem.

Arkadiusz Żakieta nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki! 30-letni atakujący związał się z klubem rocznym kontraktem.

Żakieta, w barwach Ślepska Malow Suwałki, zadebiutuje na parkietach PlusLigi. Wcześniej prezentował swoje umiejętności głównie na pierwszoligowych boiskach, gdzie reprezentował m.in. KPS Siedlce, AZS AGH Kraków, Norwid Częstochowa i Legię Warszawa. W czasach juniorskich stanowił natomiast o sile MOS Wola Warszawa i AZS Politechniki Warszawskiej.

W sezonie 2021/2022 był niekwestionowanym liderem warszawskiej Legii, występującej w Tauron 1. Lidze. Żakieta zdobył w 32 meczach aż 573 punkty (w tym 35 asów serwisowych i 41 blokiem) i plasował się w ścisłej czołówce ligowych rankingów. Świetna postawa atakującego nie umknęła włodarzom suwalskiego klubu, którzy zdecydowali się zaangażować Żakietę w swój projekt.

Sylwetka zawodnika:

• Data i miejsce urodzenia: 13.10.1992, Warszawa

• Wzrost: 197 cm

• Waga: 92 kg

„Arek ma za sobą świetny sezon w Tauron 1. Lidze, którym był dla nas jasnym sygnałem, że zasługuje na zaprezentowanie swoich umiejętności w PlusLidze. To doświadczony zawodnik, który cechuje się ogromną ambicją, wolą walki i dużą cierpliwością. Każdego roku na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy systematycznie dokładał kilka cegiełek do zbudowania pozycji, która pozwoliła mu sięgnąć swoich marzeń. Wierzymy, że nie pokazał jeszcze swojego „maksa” i wspólnie z naszym sztabem szkoleniowym wejdzie na jeszcze wyższy poziom. Cieszymy się, że Arek będzie z nami, dzięki czemu rywalizacja na pozycji atakującego będzie bardzo ciekawa.” – mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

_

O współpracy klubu z Fundacją Itaka: https://bit.ly/3ma0QL8.

Numer sprawy dotyczącej zaginięcia Miłosza Ussa: 22-0273.