Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Biało-niebiescy dominowali w nowej, radomskiej hali!

28 sty 2022 | 00:00

W meczu 18. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Paweł Halaba, przyjmujący biało-niebieskich. Tym samym suwalczanie zrewanżowali się drużynie z Radomia za porażkę w pierwszej rundzie fazy zasadniczej.

W meczu 18. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Paweł Halaba, przyjmujący biało-niebieskich. Tym samym suwalczanie zrewanżowali się drużynie z Radomia za porażkę w pierwszej rundzie fazy zasadniczej.

Sobotnie (28.01) spotkanie rozegrano w oddanej niedawno do użytku, nowej hali Radomskiego Centrum Sportu. Inauguracyjny mecz lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza, którzy dyktowali warunki gry od pierwszych piłek. Biało-niebiescy dobrze prezentowali się w ofensywie, skutecznie bronili i w decydujących momentach zachowywali więcej zimnej krwi. Radomianie próbowali dotrzymywać kroku biało-niebieskim, ale z każdą, kolejną piłką przewaga suwalczan rosła. Pierwszą partię efektownym atakiem zakończył Kevin Klinkenberg, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki.

W początkowej fazie drugiego seta obraz gry nie ulegał zmianie. Znakomicie prezentował się Bartłomiej Bołądź, który imponował skutecznością w polu serwisowym biało-niebieskich. Po upływie kilku minut radomianie złapali oddech, zaczęli lepiej prezentować się w bloku i dobrze spisywali się w kontratakach. To wszystko pozwoliło gospodarzom doprowadzić do remisu i zachować szanse na zwycięstwo. Ostatecznie to siatkarze Ślepska Malow Suwałki przechylili szalę na swoją korzyść i byli o krok od wywiezienia z Radomia kompletu punktów.

Trzeci set rozpoczął się od kapitalnej serii Cezarego Sapińskiego, środkowego biało-niebieskich, który popisał się fantastycznymi zagrywkami i wyprowadził zespół na kilkupunktowe prowadzenie. To pozwoliło podopiecznym trenera Dominika Kwapisiewicza kontrolować przebieg partii i spokojnie prowadzić grę. Ważne punkty dokładali w ofensywie Paweł Halaba, Bartłomiej Bołądź i Kevin Klinkenberg, a Joshua Tuaniga, dzięki dobrej grze w przyjęciu, miał komfort rozgrywania piłek.

Na zdjęciu Paweł Halaba, zdobywca nagrody MVP w meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom.


Cerrad Enea Czarni Radom – Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (20:25, 24:26, 16:25)

MVP: Paweł Halaba (Ślepsk Malow Suwałki)

Składy zespołów:

Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski (2), Lemański (10), Berger (11), Faryna (3), Santana (2), Parkinson (3), Masłowski (libero) oraz Voropaev, Gąsior (10), Rusin (5), Nowowsiak (libero).
Ślepsk Malow Suwałki: Klinkenberg (8), Bołądź (16), Takvam (3), Sapiński (6), Halaba (17), Tuaniga (3), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski. Łukasik.

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego