Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Biało-niebieski Dzień Ojca

23 cze 2023 | 11:24

W kalendarzu Dzień Ojca - wyjątkowy dzień, kiedy to składamy wyrazy szacunku i podziękowania dla wszystkich wspaniałych Ojców na całym świecie. Dzień Ojca, obchodzony corocznie, ma głębokie korzenie i jest okazją do celebrowania roli, jaką nasi Ojcowie odgrywają w naszym życiu. Ślepsk Malow Suwałki pragnie podzielić się z Wami historią tego święta i skierować najserdeczniejsze życzenia do wszystkich Ojców, którzy są częścią naszej siatkarskiej rodziny.

Historia Dnia Ojca

Początki obchodów Dnia Ojca można odnaleźć w starożytnych cywilizacjach, jednak to w XX wieku to święto zaczęło zdobywać na popularności. Pomysłodawcą wprowadzenia Dnia Ojca jako oficjalnego święta był Sonora Smart Dodd, mieszkanka Stanów Zjednoczonych. Jej ojciec, William Jackson Smart, samotnie wychowywał ją i jej pięcioro rodzeństwa. Chcąc uhonorować swojego ojca za jego oddanie i miłość, Sonora zainicjowała obchody Dnia Ojca. Pierwsze święto odbyło się 19 czerwca 1910 roku w stanie Waszyngton.

W Polsce Dzień Ojca obchodzony jest w różnych terminach, zazwyczaj w trzecią niedzielę czerwca lub 23 czerwca, zależnie od uznania danej rodziny. W Polsce to święto ma szczególne znaczenie, gdyż wiąże się z tradycją obchodów Dnia Świętego Jana, czyli przesilenia letniego. Obchody te łączą się z radosnymi i barwnymi obrzędami, które mają przynieść dobrobyt i ochronę.

Życzenia od Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o.

Ślepsk Malow Suwałki pragnie wykorzystać tę wyjątkową okazję, aby skierować najserdeczniejsze życzenia do wszystkich Ojców, którzy są częścią naszej siatkarskiej rodziny. Jesteście nie tylko naszymi Ojcami, ale także naszymi trenerami, kibicami i inspiracją do osiągania sukcesów na boisku i w życiu.

Drodzy Ojcowie, dziękujemy Wam za nieustanne wsparcie, które dajecie nam na każdym kroku. Wasza obecność i wkład w nasze życie są bezcenne. Wasze rady, mądrość i nieustanna gotowość do naszych pytań sprawiają, że czujemy się silni i pewni siebie. Ten dzień jest dedykowany Wam, naszym niezastąpionym Ojcom. Życzymy Wam spełnienia wszystkich marzeń i radości płynących z bycia Ojcem. Niech Wasze dni będą pełne uśmiechu, dumy i radości z osiągnięć Waszych dzieci. Cieszcie się wspólnymi chwilami na siatkarskich trybunach, wspierając nas w naszych sportowych zmaganiach.

Pragniemy podziękować również rodzinom naszych Ojców, którzy są dla nas źródłem wsparcia i miłości. Dziękujemy Wam za cierpliwość i zrozumienie, które pokazujecie, gdy jesteśmy na boisku, dążąc do naszych siatkarskich celów. Niech Dzień Ojca będzie pełen miłości, wzruszeń i niezapomnianych chwil spędzonych razem. Niech będzie to czas, który utwierdzi nas w przekonaniu, że macie dla nas niesamowite znaczenie.

Gratulacje dla wszystkich Ojców, zarówno tych, którzy stoją na boisku, jak i tych, którzy kibicują z trybun!

#RazemMożemyWięcej