Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Bolesna porażka w Warszawie

2 gru 2023 | 22:24

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie potrafili znaleźć recepty na zawodników Projektu Warszawa, którzy przy niemal komplecie publiczności w Arenie Ursynów zwyciężyli 3:0 (25:15, 25:22, 25:13). MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Artur Szalpuk, przyjmujący gospodarzy. Warto dodać, że była to już piąta porażka podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza z rzędu.

Obie ekipy przystapiły do rywalizacji w zupełnie odmiennych nastrojach. Co prawda siatkarze Projektu Warszawa, podobnie jak Ślepsk Malow Suwałki, przegrali swój ostatni mecz (przyp. red. z PGE GiEK Skrą Bełchatów), ale nadal są wiceliderami PlusLigi. Biało-niebiescy natomiast cały czas zerkają na swoich rywali, ponieważ mają już na swoim koncie sześć porażek, przy trzech zwycięstwach. Warszawianie pokazali jednak, że porażka w Bełchatowie była wypadkiem przy pracy i w starciu z suwalczanami byli drużyną lepszą we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki mieli jednak swoje szanse w meczu, w szczególności w drugim secie, w którym długo utrzymywali przewagę, ale nie potrafili ich wykorzystać.

Pomeczowy komentarz trenera Dominika Kwapisiewicza: 

Porażka z Projektem Warszawa nie napawa optymizmem przed meczem ze wspomnianą wcześniej PGE GiEK Skrą Bełchatów, ale biało-niebiescy nie składają broni. Smaku rywalizacji z wielokrotnymi mistrzami Polski dodaje fakt, że w ostatnich dwóch meczach lepsi okazywali się suwalczanie. Początek meczu w Bełchatowie w najbliższy wtorek (05.12) o godzinie 15:45.

Przypominamy także o trwającej sprzedaży biletów na mecz 11. kolejki PlusLigi z Aluronem CMC Wartą Zawiercie: https://bilety.slepsksuwalki.pl.

Projekt Warszawa - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:15, 25:22, 25:13)

MVP: Artur Szalpuk (Projekt Warszawa)

Składy zespołów:

Projekt Warszawa: Firlej (1), Tillie (13), Wrona (1), Bołądź (12), Semeniuk (9), Szalpuk (21), Wojtaszek (libero) oraz Grobelny, Averill (6).
Ślepsk Malow Suwałki: Stajer (5), Gallego (2), Filipiak (10), Stern (8), Halaba (4), Buculjević (1), Czunkiewicz (libero) oraz Sanchez, Żakieta, Firszt, Macyra (2).