Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Cenne sparingi z Berlin Recycling Volleys

19 paź 2019 | 00:00

Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki wrócili z Berlina, gdzie rozegrali dwa mecze kontrolne z Berlin Recycling Volleys, aktualnym mistrzem Niemiec.

Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki wrócili z Berlina, gdzie rozegrali dwa mecze kontrolne z Berlin Recycling Volleys, aktualnym mistrzem Niemiec.

Oba sparingi zakończyły się remisem 2:2. W drodze powrotnej do Suwałk poprosiliśmy trenera Andrzeja Kowala o ocenę gier kontrolnych z liderem 1. Bundesligi.

Redakcja: Wyniki dwóch meczów kontrolnych z Berlin Recycling Volleys, aktualnym mistrzem Niemiec nie są najważniejsze, ale z całą pewnością dają mnóstwo pozytywnych bodźców. Jak prezentował się zespół w starciu z bardzo doświadczonym rywalem? Które z elementów gry, w ocenie trenera, zagrały najlepiej?

Andrzej Kowal: Każdy sparing, który rozgrywamy w okresie przygotowawczym jest bardzo cenny i służy szukaniu najlepszych rozwiązań. Dobrze jest zagrać z bardzo mocnymi zespołami, bo to pokazuje na jakim etapie jesteśmy. Wynik raczej piłkarski, na co złożyło się wiele elementów. Przykładem niech będzie Bartłomiej Bołądź, nasz atakujący, który rozegrał aż osiem setów i zależało nam na tym, żeby dobrze rozkładać jego siły i mocno nie obciążać. Uważam, że naszym dużym atutem w Berlinie była gra ofensywna, chociaż w poprzednich sparingach lepiej operowaliśmy zagrywką. Spory wpływ na funkcjonowanie tego elementu w ostatnich dwóch sparingach miała berlińska hala, w której nie mieliśmy okazji potrenować.

Redakcja: Joshua Tuaniga, długo oczekiwany rozgrywający, dołączył do zespołu prosto z Pucharu Świata w Japonii, gdzie występował w barwach Stanów Zjednoczonych. Jak możemy ocenić jego pierwsze chwile w zespole? W jakiej jest dyspozycji?

Andrzej Kowal: Cieszymy się, że drużyna jest już w komplecie. Joshua poznał się z pozostałymi zawodnikami i będzie stopniowo wchodził do gry. Co najważniejsze, prezentuje dobrą formę fizyczną i psychiczną. Nad wszystkimi innymi aspektami będziemy pracować na treningach.

Redakcja: W najbliższy wtorek i środę (22-23 października 2019) po raz drugi zmierzycie się z Szachtiorem Soligorsk. Jak oceniacie kończący się okres przygotowawczy do sezonu 2019/2020?

Andrzej Kowal: Bardzo pozytywnie. Przyznam szczerze, że liczyliśmy na wcześniejsze pojawienie się Josha, ale z drugiej strony pobyt na Pucharze Świata w Japonii był dla niego dużym wyzwaniem. Mamy czas, aby stopniowo wprowadzać go do zespołu. Patrzymy w przyszłość z optymizmem. Zrealizowaliśmy wszystkie założenia, zaczynaliśmy ten okres bardzo wcześnie, co pozwoliło nam dobrze się poznać i myślę, że przystąpimy do rozgrywek PlusLigi w optymalnej dyspozycji.


Mecz nr 1 (17.10) : Berlin Recycling Volleys – MKS Ślepsk Malow Suwałki 2:2 (25:23, 23:25, 25:20, 24:26)

Mecz nr 2 (18:10): Berlin Recycling Volleys – MKS Ślepsk Malow Suwałki 2:2 (25:23, 11:25, 22:25, 25:23)