Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Czas na biało-czerwony finał Uniwersjady!

7 sie 2023 | 09:43

W tym turnieju nie stracili jeszcze nawet seta, ale najważniejszy mecz jeszcze przed nimi. W poniedziałek (07.08) polscy siatkarze o godz. 14:00 czasu polskiego zmierzą się z Włochami w finale turnieju 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu.

Biało-czerwoni od początku uniwersjady nie ukrywają, że ich jedynym celem jest zdobycie złotego medalu.

"Przyjechaliśmy tu walczyć o złoto, w żadnym meczu nie spuściliśmy głów. Wiem, że w poniedziałek czeka nas dużo cięższe spotkanie, ale wiem też na co nas stać. Mamy bardzo mocny zespół i to na pewno wykorzystamy." - mówi Damian Kogut, przyjmujący reprezentacji Polski.

Włosi w Chengdu już raz przegrali - w rozgrywkach grupowych z Niemcami 2:3. Awans do ćwierćfinału dały im jednak trzysetowe zwycięstwa z Tajwanem i Brazylią. W ćwierćfinale pokonali Argentynę 3:1, a w półfinale wygrali 3:0 z Chinami. Z kolei Polacy mają na swoim koncie pięć zwycięstw po 3:0 – w grupie z Portugalią, Hongkongiem i Koreą Południową, w ćwierćfinale z Ukrainą i w półfinale z Iranem.

"Jak to się robi? To trzeba zapytać drużynę. Myślę, że chłopcy stworzyli tutaj doskonały kolektyw. Nie wiem, czy powołałem najlepszych zawodników w Polsce, ale wiem, że powołałem najlepszych do tej drużyny." - mówi trener Dariusz Luks.

Start biało-czerwonych w 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu wspierają m.in. sponsor główny Akademickiego Związku Sportowego PZU S.A., a także Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Poniedziałkowy finał będzie rewanżem za ostatni mecz poprzedniej uniwersjady. Włosi pokonali wówczas w Neapolu polskich siatkarzy 3:2.

fot. główne: Paweł Skraba