Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Dominik Kwapisiewicz z nowym, dwuletnim kontraktem!

18 lut 2022 | 00:00

Dominik Kwapisiewicz poprowadzi Ślepsk Malow Suwałki przez najbliższe dwa lata! Umowa z 42-letnim szkoleniowcem będzie obowiązywała do zakończenia sezonu 2023/2024. Przypomnijmy, że Kwapisiewicz objął stery w Ślepsku Malow Suwałki w styczniu 2022 roku.

Dominik Kwapisiewicz poprowadzi Ślepsk Malow Suwałki przez najbliższe dwa lata! Umowa z 42-letnim szkoleniowcem będzie obowiązywała do zakończenia sezonu 2023/2024. Przypomnijmy, że Kwapisiewicz objął stery w Ślepsku Malow Suwałki w styczniu 2022 roku.

Dominik Kwapisiewicz urodził się 25 sierpnia 1980 roku w Krośnie Odrzańskim. Rozpoczął karierę trenerską w Radomiu, gdzie w latach 2008-2011 pełnił funkcję drugiego, a następnie pierwszego szkoleniowca Jadaru Radom. Warto dodać, że z zespołem z Radomia wywalczył w sezonie 2010/2011 tytuł wicemistrza 1. Ligi. Kolejnym etapem na trenerskim szlaku Kwapisiewicza był wyjazd do Piły, gdzie został drugim trenerem lokalnego PTPS Piła. Następnie trenował m.in. KPS Siedlce, KS Milicz oraz PGNiG Nafta Piła, żeński zespół występujący wówczas w Orlen Lidze.

Największe sukcesy na ławce trenerskiej Dominik Kwapisiewicz odnosił jednak w Aluronie CMC Warcie Zawiercie, dokąd trafił w listopadzie 2014 roku, po awansie klubu na zaplecze PlusLigi, gdzie zastąpił trenera Alberta Semeniuka. To właśnie z drużyną z Zawiercia wywalczył w sezonie 2016/2017 awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, po emocjonującym i pamiętnym finale… w Suwałkach.

W PlusLidze pełnił funkcję asystenta trenerów Emanuele Zaniniego, a następnie Marka Lebedewa. W lutym 2020 roku zarząd klubu z Zawiercia postanowił rozstać się z Australijczykiem a sterowanie zespołem powierzono właśnie Kwapisiewiczowi. Po zakończeniu sezonu 2019/2020 drużynę z Zawiercia objął serbski trener Igor Kolaković, a Kwapisiewicz został jego asystentem.

Przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 Dominik Kwapisiewicz został team managerem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zespołu aktualnych wicemistrzów Polski i zwycięzców ostatniej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów, skąd w styczniu 2022 roku trafił do Suwałk.

– Musimy szukać różnych sposóbów na funkcjonowanie w gronie najlepszych drużyn na świecie. Stąd nasz pomysł na inwestycję w polską myśl szkoleniową. W trenera, który wykazał się dotychczas dużą wiedzą i zaangażowaniem w PlusLidze. Rozwijający się polscy trenerzy zasługują na szansę. Medialna walka na wielkie nazwiska, przy możliwościach naszego klubu, nie jest na ten moment realna. W ocenie klubu  trener Dominik Kwapisiewicz idealnie wpisuje się w filozofię budowy ambitnego i stabilnego ośrodka siatkówki, opartego o zaufanie i cierpliwą pracę. – mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Życzymy trenerowi Kwapisiewiczowi dużo zdrowia i wielu sukcesów na biało-niebieskim pokładzie!

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego