Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Gala podsumowująca 20-lat istnienia klubu

30 maj 2024 | 12:11

Oficjalne obchody 20-lecia istnienia Ślepska Malow Suwałki odbyły się 29 maja nie tylko w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena", ale także w okolicznościowym namiocie, gdzie podsumowano dwie dekady klubowej działalności w towarzystwie Miejskiej Orkiestry Dętej. Wydarzenie zgromadziło wielu znakomitych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich, partnerzy klubu, byli i obecni reprezentanci Ślepska Malow Suwałki oraz inni, zaproszeni przyjaciele biało-niebieskich.

20-lat istnienia Ślepska Malow Suwałki było idealnym momentem na podsumowanie wieloletnich działań, mających na celu rozwój piłki siatkowej na Suwalszczyźnie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie upór i determinacja wielu podmiotów, zakochanych w szeroko pojętym sporcie. Nie zabrakło inspirujących rozmów, wspomnień, wymiany doświadczeń i róźnego rodzaju podziękowań, w towarzystwie muzyki, kulinariów i pamiątkowych zdjęć.

Wydarzenie podzielono na trzy panele - 2004-2009, 2009-2019 i 2019-2024, które poprowadził Łukasz Kadziewicz, wieloletni reprezentant Polski w siatkówce, a obecnie siatkarski ekspert i dziennikarz. Na scenie gościli pierwsi założyciele klubu, sponsorzy, przedstawiciele władz klubowych, samorządowych i wojewódzkich, a także zawodnicy grający w biało-niebieskich barwach.

Głos zabierali m.in. Michał Wiszniewski i Roman Roszkowski, którzy z łezką w oku wspominali początki biało-niebieskich struktur, Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, opowiadający o kulisach przeniesienia klubu nad Czarną Hańczę, Henryk Owsiejew, właściciel firmy Malow, który podkreślał swoją miłość do sportu w mieście, siatkówki na najwyższym poziomie i dotrzymanych przed laty deklaracjach, Wojciech Winnik, prezes zarzą∂u Ślepska Malow Suwałki i Łukasz Rudzewicz, który spędził w biało-niebieskich barwach pełne, dwie dekady. 


fot. Miłosz Kozakiewicz

Jednym z najważniejszych punktów programu było wręczenie specjalnych podziękowań dla sponsorów i partnerów klubu. Bez ich wsparcia bieżące funkcjonowanie drużyny byłoby znacznie utrudnione. Włodarze klubu wyrazili tym samym wdzięczność za zaangażowanie i hojność, które pozwoliły na rozwój sportu profesjonalnego i związanej z tym infrastruktury w Suwałkach.

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki otrzymał natomiast okolicznościowy czek, przyznany przez władze Suwałk. Z podobnym gestem przyjechali do Suwałk przedstawiciele władz wojewódzkich - Łukasz Prokorym, marszałek Województwa Podlaskiego, Bogdan Dyjuk, wicemarszałek Województwa Podlaskiego i Cezary Cieślukowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, którzy wręczyli honorowe odznaczenia Józefowi Wiszniewskiemu, właścicielowi MPPB J.W. Ślepsk, Łukaszowi Rudzewiczowi oraz świętującemu 20-lat istnienia klubowi.


fot. Miłosz Kozakiewicz

Pamiątkowe podziękowania i wyróżnienia otrzymali także przedstawiciele SUKSS Suwałki, SL SALOS Suwałki, zawodnicy oraz trenerzy Ślepska Malow Suwałki i przedstawiciele Działu Administracji klubu, biorący czynny udział w organizacji meczów drużyny w PlusLidze.

Wszystkim zgromadzonym gościom upływający czas umilały występy Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Moniki Brezgieł. Zespół zaprezentował bogaty repertuar, który poruszał serca obecnych i dodawał uroku całemu wydarzeniu. Miejska Orkiestra Dęta stanowiła doskonałe tło dla tego wyjątkowego dnia, podkreślając jego sportowy i uroczysty charakter.

Przypomnijmy, że siatkarze Ślepska Malow Suwałki zajęli w sezonie 2023/2024 11. miejsce w PlusLidze. Stało się tak dzięki zwycięstwom w dwumeczu z Barkomem-Kazhany Lwów. Biało-niebiescy, pomimo lokaty niższej niż w poprzedniej kampanii krajowej elity siatkówki, na przestrzeni całego sezonu sprawili kilka niespodzianek, zwyciężając m.in. z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. za dwie dekady wspaniałych chwil i sukcesów!

#RazemMożemyWięcej

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z 20-LECIA DOSTĘPNA JEST POD TYM ADRESEM.