Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Gwardia Wrocław zamiast TSV Sanok rywalem Ślepska

16 maj 2018 | 00:00

Potwierdziły się nasze informacje o tym, że TSV Sanok „sprzeda” miejsce w I lidze siatkarzy i w sezonie 2018/19 miejsce 8. zespołu sezonu 2017/18 zajmie Gwardia Wrocław. Jak podaje portal siatka org. „Kwota wykupu miejsca w I lidze będąca podstawą porozumienia między Gwardią a TSV nie została ujawniona. Gazeta Wrocławska nieoficjalnie podała, że wrocławianie musieli zapłacić niecałe 100 tys. zł.”. Gwardia to jedna z legend polskiej męskiej siatkówki: trzykrotny mistrz Polski (1980, 1981, 1982), sześciokrotny wicemistrz i pięciokrotny brązowy medalista. Zdobywca Pucharu Polski w roku 1981, czterokrotny finalista, dwukrotny zdobywca trzeciego miejsca w PP. Ponadto wrocławska drużyna wywalczyła w roku 1981 brązowy medal Pucharu Europy Mistrzów Krajowych. W najlepszym okresie w drużynie prowadzonej przez Władysława Pałaszewskiego grali m.in. Lech Łasko, Ireneusz Kłos, Jakub Jarosz, Marek Ciaszkiewicz, Sławomir Skup oraz wychowanek suwalskich Wigier Krzysztof Olszewski.


Potwierdziły się nasze informacje o tym, że TSV Sanok „sprzeda” miejsce w I lidze siatkarzy i w sezonie 2018/19 miejsce 8. zespołu sezonu 2017/18 zajmie Gwardia Wrocław. Jak podaje portal siatka org. „Kwota wykupu miejsca w I lidze będąca podstawą porozumienia między Gwardią a TSV nie została ujawniona. Gazeta Wrocławska nieoficjalnie podała, że wrocławianie musieli zapłacić niecałe 100 tys. zł.”.
Gwardia to jedna z legend polskiej męskiej siatkówki: trzykrotny mistrz Polski (1980, 1981, 1982), sześciokrotny wicemistrz i pięciokrotny brązowy medalista. Zdobywca Pucharu Polski w roku 1981, czterokrotny finalista, dwukrotny zdobywca trzeciego miejsca w PP. Ponadto wrocławska drużyna wywalczyła w roku 1981 brązowy medal Pucharu Europy Mistrzów Krajowych.
W najlepszym okresie w drużynie prowadzonej przez Władysława Pałaszewskiego grali m.in. Lech Łasko, Ireneusz Kłos, Jakub Jarosz, Marek Ciaszkiewicz, Sławomir Skup oraz wychowanek suwalskich Wigier Krzysztof Olszewski.