Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Historyczne zwycięstwo w „Suwałki Arena”

23 lis 2019 | 00:00

W historycznym meczu 6. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki pokonał Indykpol AZS Olsztyn (25:20, 25:19, 23:25, 27:25). MVP sobotniego spotkania został Andreas Takvam, środkowy gospodarzy.

W historycznym meczu 6. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki pokonał Indykpol AZS Olsztyn (25:20, 25:19, 23:25, 27:25). MVP sobotniego spotkania został Andreas Takvam, środkowy gospodarzy.

Obie ekipy miały okazję mierzyć się m.in. w ramach Memoriału Józefa Gajewskiego, ale nigdy w ramach rozgrywek PlusLigi. W meczu otwarcia hali widowiskowo-sportowej „Suwałki Arena” faworytem byli olsztynianie. Trener Andrzej Kowal postawił jednak na sprawdzone rozwiązania, które miały przynieść pozytywne efekty i pozwolić nawiązać gospodarzom równorzędną walkę z doświadczonym rywalem.

Pierwsze dwie partie to szybka i skuteczna gra biało-niebieskich. Niesieni dopingiem gospodarze seriami zdobywali punkty, czym studzili nastroje przyjezdnych. Wsparcie zgromadzonych kibiców z każdą minutą rosło, co pozwoliło siatkarzom Ślepska na komfortową grę. Na uwagę zasługuje również przyjazd dużej grupy kibiców z Olsztyna. W szeregach Indykpolu brakowało natomiast skuteczności w ataku, mnożyły się także błędy w rozegraniu.

W trzeciej odsłonie Paolo Montagnani, trener olsztynian, częściej zaczął sięgać po zmiany, które wniosły do gry gości odrobinę świeżości. Zmiennicy dobrze wykonali swoją pracę i przedłużyli szanse przyjezdnych na końcowy triumf, zwyciężając na przewagi.

Czwarta partia stała pod znakiem długich wymian z obu stron, ofiarnych obron i skutecznej gry blokiem biało-niebieskich, gdzie dzielił i rządził Andreas Takvam, MVP sobotniego meczu. Olsztynianie do samego końca dzielnie walczyli o pozostanie w grze, ale ostatecznie musieli uznać wyższość swietnie dysponowanych siatkarzy Ślepska.

Historyczne zwycięstwo, w domowym meczu PlusLigi, skomentował Mateusz Mielnik, asystent trenera Ślepsk Malow Suwałki:

Sobotnie spotkanie było również wielkim świętem Łukasza Rudzewicza, środkowego biało-niebieskich, który gra w barwach Ślepska od początku istnienia klubu:

Udany debiut w nowo powstałej „Suwałki Arenie” zaliczył także Patryk Szwaradzki, atakujący gospodarzy, który pojawił się na placu gry w trzecim secie:


Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:19, 23:25, 27:25)

Ślepsk Malow Suwałki: Rudzewicz, Takvam, Rohnka, Tuaniga, Bołądź, Szerszeń – Filipowicz, Stańczak (libero) oraz Szwaradzki, Siek, Gonciarz, Klinkenberg.

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Andringa, Pietraszko, Woicki, Żaliński, Mousavi – Żurek (libero) oraz Kapica, Mika, Zabłocki (libero).

MVP: Andreas Takvam (Ślepsk Malow Suwałki).