Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Inauguracja w Częstochowie!

27 maj 2024 | 20:19

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozpoczną sezon 2024/2025 w Częstochowie! Informacja ta jest pokłosiem spotkania prezesów i przedstawicieli klubów PlusLigi, które odbywa się w dniach 27-28 maja 2024 roku w Uniejowie. To właśnie wtedy rozlosowano rozstawienie drużyn. W spotkaniu wzięli udział Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki i Dariusz Ułanowicz, dyrektor sportowy biało-niebieskich.


na zdjęciu Wojciech Winnik i Dariusz Ułanowicz podczas spotkania w Uniejowie

Zbliżający się sezon 2024/2025 rozpocznie się w weekend 13-15 września, a rozgrywki potrwają maksymalnie do 13 maja. Co ważne, aż 28 kolejek fazy zasadniczej odbędzie się w weekendy, a w całym sezonie zaplanowano tylko dwa terminu w środku tygodnia. Pozwoli to na jeszcze lepszą organizację meczów PlusLigi, większy komfort w graniu i przede wszystkim większą frekwencję w siatkarskich arenach w całej Polsce.

Faza play-off PlusLigi 2024/2025 rozpocznie się natomiast w ostatni weekend marca i potrwa do połowy maja, zagra w niej osiem najlepszych ekip po sezonie zasadniczym, trzy najniżej notowane ekipy po tym etapie opuszczą PlusLigę. W ćwierćfinale i półfinale play-off grać się będzie do dwóch wygranych spotkań, w finale do trzech