Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Jan Tomczak wrócił do Ślepska, kadra na 10 sezon w I lidze już w komplecie

6 lip 2018 | 00:00

Jan Tomczak wrócił do Ślepska, kadra na 10 sezon w I lidze już w komplecie

Po roku gry w Treflu Gdańsk nad Czarną Hańczę wrócił rozgrywający Jan Tomczak i I-ligowy Ślepsk Suwałki ma już kompletną kadrę na sezon 2018/19, która 30.07. rozpocznie przygotowania do sezonu 2018/19. Dodajmy, że będzie to 10 sezon suwalskiej drużyny w I lidze. Urodzony w Gdańsku 22 –latek o miejsce w pierwszej szóstce będzie rywalizował z Kacprem Goncarzem.

– Wiem, że wygranie rywalizacji z Kacprem o miejsce w wyjściowej szóstce będzie trudne, ale lubię takie wyzwania – mówi Tomczak. – Wróciłem do miasta i klubu, które znam, w których czułem się dobrze. Wiem, że władze Ślepska mają ambicje zbudowania drużyny, która awansuje do Plus Ligi. Zrobię wszystko, żeby te cel uda się zrealizować, a ja będę miał w tym swój udział. Wierzę, że sezon 2018/19 będzie nie tylko dobrym, ale bardzo dobrym dla klubu, siatkówki w Suwałkach i dla mnie.

Janek Tomczak siatkarską przygodę zaczynał od gry w mini siatkówkę w UKS Jesieniak, z którego trafił do zespołu młodzieżowego (U-23) Lotosu Trefla Gdańsk. Z tym klubem wywalczył tytuł wicemistrza Polski juniorów. W sezonie 2015/16 grał w I-ligowym Kęczaninie Kęty z którego przeszedł do Ślepska. Po roku gry nad Czarną Hańczą wrócił do Trefla, który w sezonie w 2017/18 zakończył na 3. miejscu.

W rankingach PL sezonu 2017/18 Janek sklasyfikowany był na miejscach: 195. zagrywający; 197. blokujący; 200. atakujący; 208. punktujący.

Janek ma 188 cm wzrostu, waży 75 kg, zasięg w ataku 327 cm, w bloku 305 cm. Jego zainteresowania to: film, muzyka, książka, kulinaria, koszykówka i sporty wodne. Siatkarskim wzorem dla rozgrywającego Ślepska jest… Mariusz Wlazły.

Witamy w Suwałkach Jasiu.

Kadra Ślepska Suwałki na sezon 2018/19:

atakujący: Patryk Szwaradzki (przyszedł z Energi NET Ostrołęka), Wojciech Winnik

przyjmujący: Jan Lesiuk, Jakub Rohnka (Łuczniczka Bydgoszcz), Kamil Skrzypkowski i Mateusz Laskowski,

środkowi: Jakub Macyra (Energa NET Ostrołęka), Łukasz Rudzewicz, Cezary Sapiński i Wojciech Siek (BBTS Bielsko-Biała),

rozgrywający: Kacper Gonciarz i Jan Tomczak (Trefl Gdańsk)

libero: Jakub Krupiński i Paweł Filipowicz,

Sztab szkoleniowy:

I trener: Mateusz Mielnik (Energa NET Ostrołęka),

II trener: Mateusz Kuśmierz

trener przygotowania fizycznego: Andrzej Sawicki

statystyk: Grzegorz Czetowicz (Energa NET Ostrołęka)

fizjoterapeuta: Damian Słabiński.