Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Joshua Tuaniga kapitanem reprezentacji USA!

17 sie 2021 | 00:00

Trener Andy Read, który poprowadzi reprezentację Stanów Zjednoczonych na Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn (NORCECA 2021), powołał czternastoosobową kadrę młodych, amerykańskich siatkarzy. Wśród nich znalazł Joshua Tuaniga, rozgrywający Ślepska Malow Suwałki, który będzie pełnił funkcję kapitana drużyny!

Trener Andy Read, który poprowadzi reprezentację Stanów Zjednoczonych na Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn (NORCECA 2021), powołał czternastoosobową kadrę młodych, amerykańskich siatkarzy. Wśród nich znalazł Joshua Tuaniga, rozgrywający Ślepska Malow Suwałki, który będzie pełnił funkcję kapitana drużyny!

Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn (NORCECA 2021) odbędą się w dniach 18-23 sierpnia w miejscowości Durango w Meksyku. W zawodach wezmą udział młodzi reprezentanci ośmiu krajów: Kanady, Trynidadu i Tobago, Kuby, Portoryko, Dominikany, Meksyku, Gwatemali i Stanów Zjednoczonych.

Andy Read, trener młodych Amerykanów, powołał czternastoosobowy skład, który powalczy o zwycięstwo w turnieju. Wśród nich znaleźli się Joshua Tuaniga, rozgrywający Ślepska Malow Suwałki oraz Jake Hanes, nowy atakujący pierwszoligowego BBTS-u Bielsko-Biała.

„Nasza reprezentacja ma wielu utalentowanych, młodych graczy, z których wielu po raz pierwszy wystąpi w kadrze. To dla nich bardzo ważny moment” – powiedział Andy Read, trener amerykańskiego zespołu w wywiadzie dla tamtejszej siatkarskiej federacji, którego pracę będą wspierać asystenci: Keith Smith oraz Galen Dodd. 

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zagra w grupie B z obrońcami tytułu – Kubą oraz Dominikaną i Gwatemalą, natomiast w grupie A zmierzą się Kanada, Meksyk, Portoryko i Trynidad i Tobago. Warto wspomnieć, że w Mistrzostwach Kontynentalnych NORCECA 2019 zwyciężyła reprezentacja Kuby. Młodzi Kubańczycy pokonali wówczas Amerykanów 3:1. W składzie reprezentacji Stanów Zjednoczonych występowali wtedy obecni zawodnicy klubów PlusLigi, m.in. Torey DeFalco (Indykpol AZS Olsztyn) czy Mitchell Stahl (Stal Nysa). 

Warto dodać, że Joshua Tuaniga dołączy do trenujących zawodników Ślepska Malow Suwałki tuż po zakończeniu turnieju. Mocno trzymamy kciuki za młodego rozgrywającego biało-niebieskich!

Kadra Stanów Zjednoczonych na Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn (NORCECA 2021 – Durango, Meksyk):

Rozgrywający:
Joshua Tuaniga (Ślepsk Malow Suwałki)
Samuel Kobrine

Przyjmujący:
Spencer Olivier
Camden Gianni
Will Rottman
Brett Wildman

Atakujący:
Jake Hanes (BBTS Bielsko-Biała)
Jalen Penrose

Środkowi:
Tyler Mitchem
Keenan Sanders
Austin Wilmot
Merrick McHenry

Libero:
Kyle Dagostino
Mason Briggs

Terminarz Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn (NORCECA 2021 – Durango, Meksyk):

18 sierpnia

USA – Gwatemala
Kanada – Portoryko
Kuba – Republika Dominikany
Meksyk – Trynidad i Tobago

19 sierpnia

Kanada – Trynidad i Tobago
Kuba – Gwatemala
USA – Republika Dominikany
Meksyk – Portoryko

20 sierpnia

Portoryko – Trynidad i Tobago
Gwatemala – Republika Dominikany
USA – Kuba
Meksyk – Kanada

21 sierpnia

Ćwierćfinały

22 sierpnia

Mecze o miejsca 5-8
Półfinały

23 sierpnia

Mecze o miejsca 7-8
Mecze o miejsca 5-6
Mecz o 3 miejsce
Mecz finałowy

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej