Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Kevin rozpoczyna walkę o igrzyska

5 sty 2020 | 00:00

Kevin Klinkenberg, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki, wspólnie z reprezentacją Belgii rozpoczyna dziś (05.01) walkę o awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Kibicuj Kevinowi i jego kolegom z drużyny razem z nami!

Kevin Klinkenberg, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki, wspólnie z reprezentacją Belgii rozpoczyna dziś (05.01) walkę o awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Kibicuj Kevinowi i jego kolegom z drużyny razem z nami!

Turniej rozgrywany w Berlinie (5-10.01) będzie dla ośmiu europejskich reprezentacji ostatnią szansą na wyjazd do Japonii. Co ważne, miejsce premiowane awansem jest tylko jedno. W turnieju nie zobaczymy polskich siatkarzy, którzy zapewnili sobie awans już wcześniej i mogą spokojnie obserwować wydarzenie w stolicy Niemiec. Podopieczni trenera Vitala Heynena przepustkę do Tokio wywalczyli w sierpniu, pokonując Tunezję (3:0), Francję (3:0) oraz Słowenię (3:1).

W innych turniejach kwalifikacyjnych awans uzyskały: Argentyna, Włochy, Brazylia, Rosja i Stany Zjednoczone. Zagwarantowany udział w imprezie ma Japonia, będąca gospodarzem rozgrywek. Do grona uczestników Igrzysk Olimpijskich w Tokio dołączy jeszcze pięć reprezentacji, wśród nich jedna z Europy.

W Berlinie zagra osiem ekip, które zmierzą się ze sobą w dwóch grupach. Awans do półfinałowej czwórki uzyskają dwie najlepsze reprezentacje grup A i B:

  • grupa A: Niemcy, Belgia, Słowenia, Czechy
  • grupa B: Serbia, Francja, Bułgaria, Niderlandy

Trzymamy kciuki za Kevina i zapraszamy do wspólnego oglądania meczu Słowenia – Belgia w Piwiarni Warki, przy ul. Chłodnej 2 w Suwałkach!

Czekamy na Was wspólnie z Klubem Kibica już dziś (05.01), po godzinie 16:30.

Lokalizacja:


Terminarz spotkań reprezentacji Belgii w ramach europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do IO Tokio 2020 (Berlin, 5–10 stycznia):

5 stycznia 2020: Słowenia – Belgia (grupa A; niedziela, godzina 16.30; transmisja – Polsat Sport)
6 stycznia 2020: Belgia – Niemcy (grupa A; poniedziałek, godzina 20.10; transmisja – Polsat Sport)
7 stycznia 2020: Belgia – Czechy (grupa A; wtorek, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
9 stycznia 2020: Półfinał I (czwartek, godzina 17.00; transmisja -Polsat Sport Extra)
9 stycznia 2020: Półfinał II (czwartek, godzina 20.10; transmisja -Polsat Sport Extra)
9 stycznia 2020: Finał (piątek, godzina 20.10; transmisja – Polsat Sport Extra).