Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Klubowy sztab 31. Finału WOŚP!

2 gru 2022 | 11:01

Zapraszamy do wzięcia udziału w 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku gramy pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!".

Czym jest sepsa?

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. 

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Informujemy o utworzeniu sztabu o numerze 5736, działającego przy Ślepsku Malow Suwałki!

Wszystkie chętne osoby fizyczne oraz firmy, które chcą wesprzeć organizację 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suwałkach, zapraszamy do rejestracji na stronach WOŚP: https://iwolontariusz.wosp.org.pl lub odwiedzając stronę poświęconą naszemu sztabowi: https://suwalki-5736.wosp.pl.

Koordynatorem klubowych działań w ramach 31. Finału WOŚP jest Zbigniew Szyperek.