Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Kolejne, przekonujące zwycięstwo biało-czerwonych!

3 sie 2023 | 12:50

Trzy mecze, trzy zwycięstwa, dziewięć wygranych setów i zero przegranych – bilans polskich siatkarzy w Chengdu na razie jest doskonały. Biało-czerwoni pokonali w środę Koreę Południową 3:0 i bardzo pewnie awansowali do ćwierćfinału 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu. Biało-czerwoni w piątek zagrają z Ukrainą o awans do strefy medalowej.

"Grupę mamy jaką mamy, ale nie możemy stracić koncentracji. Nasze cele są tutaj znacznie większe niż wygranie grupy." - mówił jeszcze przed starciem z Koreańczykami Łukasz Kozub, rozgrywający i kapitan polskiej ekipy. Widać, że biało-czerwoni są skoncentrowani, bo grając ze słabszymi rywalami – Portugalią, Hongkongiem i Koreą Południową – nie zafundowali sobie nerwowych chwil w żadnym z dziewięciu setów. Chyba, że za „nerwowe chwile” uznamy kilkupunktowe prowadzenie Korei Południowej na początku trzeciego seta.

W środowy wieczór w Chengdu wyrównana gra toczyła się tylko na samym początku pierwszego seta. Polski zespół wygrywał 9:8, by chwilę później prowadzić już… 15:9. A później dopełnił dzieła, tak w pierwszym secie wygranym do 17, jak i dwóch następnych, w których biało-czerwoni zwyciężyli do 15 i 21.

Polacy z kompletem punktów wygrali zatem rywalizację w grupie A i w ćwierćfinale zmierzą się z Ukrainą, która zajęła drugie miejsce w grupie C.

Polska - Korea Południowa 3:0 (25:17, 25:15, 25:21)

Polska: Łukasz Kozub, Damian Kogut, Dawid Woch, Dawid Dulski, Michał Gierżot, Mateusz Poręba, Kamil Szymura (libero) oraz Maciej Krysiak, Jakub Abramowicz, Jakub Czyżowski, Mariusz Magnuszewski.

Trener: Dariusz Luks.