Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Kolejny krok podopiecznych Dariusza Luksa!

4 sie 2023 | 10:44

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała w ćwierćfinale trwającej 31. Letniej Uniwersjady Ukrainę 3:0 (25:20, 25:16 25:19). Tym samym podopieczni Dariusza Luksa zagrają o medale imprezy rozgrywanej w chińskim Chengdu.

W pierwszym secie Ukraina dzielnie stawiała czoła faworyzowanym Polakom. Biało-czerwoni mieli na początku premierowej partii niewielką przewagę, ale później poprawili swoją grę, odskoczyli od rywali i triumfowali w inauguracyjnym secie do 20.

W drugim secie Polacy całkowicie zdominowali rywalizację i udowodnili, że tego dnia rywale nie będą mieli łatwego zadania. Biało-czerwoni przewyższali Ukrainę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i szybko zakończyli ten set na swoją korzyść, pozwalając przeciwnikom zdobyć zaledwie szesnaście "oczek".

Trzeci set okazał się najtrudniejszy dla polskich siatkarzy. Trzy pierwsze punkty przypadły Ukrainie, która utrzymywała przewagę nad drużyną Polski. Przy stanie 11:16 wydawało się, że odrobienie strat będzie niezwykle trudne. Polacy pokazali jednak swoją sportową wyższość, szybko doprowadzili do remisu, a następnie wygrali trzeci set i całe spotkanie.

Teraz podopiecznych trenera Dariusza Luksa czeka walka o medale!

Gratulujemy naszym siatkarzom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy na Uniwersjadzie! #RazemMożemyWięcej

📸 fot. AZS / Rafał Oleksiewicz