Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Komunikat Michała Wiszniewskiego, MPPB J.W. Ślepsk

7 gru 2019 | 00:00

Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki zmierzą się dziś (7.12.) z Cerradem Enea Czarnymi Radom. Tuż przed meczem z „Wojskowymi” publikujemy komunikat Michała Wiszniewskiego, byłego prezesa Ślepska Suwałki, a obecnie przedstawiciela sponsora tytularnego klubu – MPPB J.W. Ślepsk:

Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki zmierzą się dziś (7.12.) z Cerradem Enea Czarnymi Radom. Tuż przed meczem z „Wojskowymi” publikujemy komunikat Michała Wiszniewskiego, byłego prezesa Ślepska Suwałki, a obecnie przedstawiciela sponsora tytularnego klubu – MPPB J.W. Ślepsk:

Szanowni Państwo,

Obserwując to, co dzieje się aktualnie z naszym klubem, mogę uśmiechnąć się z zadowolenia i głośno powiedzieć „wow”. Spełnia się scenariusz, o którym marzyłem jako miłośnik siatkówki i sponsor klubu. Mają miejsce same dobre rzeczy. Piszę to pod kątem stron: sportowej, organizacyjnej, medialnej i marketingowej. Co prawda nie jestem prezesem Ślepska już od 3 lat, ale moje relacje z Wojciechem Winnikiem, który obecnie steruje działaniami klubu, są niezwykle bliskie. Mam także dobry kontakt z zawodnikami. Staram się sukcesywnie odwiedzać naszych siatkarzy na treningach i z radością patrzeć na ich rozwój.Cieszę się ogromnie, że w tak krótkim czasie (jaki minął od historycznego awansu do PlusLigi) prezes Winnik ze swoją ekipą dali radę w tak sprawny sposób przestawić się z poziomu pierwszoligowego na ekstraklasowy. Obserwując sytuację „z boku” widzę klub, który jest prowadzony mądrze i zgodnie ze swoją filozofią. Klub, który jest stabilny finansowo i nie boi się rywalizować z silnymi drużynami, pozostawiając przy tym dobre wrażenie. Mecz inaugurujący halę widowiskowo-sportową „Suwałki Arena” pokazał, jak dobrze może prezentować się beniaminek pod kątem wspomnianych aspektów sportowych i organizacyjno-wizerunkowych.

Swoją drogą obiekt powstały przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach wygląda pięknie i nowocześnie. Sponsorzy dopisują, a zawodnicy mają wszystko czego potrzeba do treningów na najwyższym poziomie. Sztab szkoleniowy cechuje się dużym profesjonalizmem i naprawdę wie co robi. Zespół podróżuje na mecze obrandowanym autokarem, a niektórzy siatkarze korzystają z samochodów osobowych marki Mercedes, partnera klubu.  Jako były prezes i sponsor tytularny klubu chciałbym podziękować miastu Suwałki, a w szczególności Panu Prezydentowi Czesławowi Renkiewiczowi i wszystkich sumiennie pracujących ludzi z jego otoczenia, którzy stale pomagają nam w budowaniu nowej jakości w sporcie, na mapie północno-wschodniej Polski. Chcę podziękować także wspomnianemu wcześniej prezesowi Wojciechowi Winnikowi, który z całą pewnością po awansie do PlusLigi sklonował samego siebie. Skąd takie stwierdzenie? Uważam bowiem, że niemożliwym jest pracować w tak dużym wymiarze i być w kilku miejscach jednocześnie… A będąc poważnym – dziękuję Wojciechowi i jego ekipie, że w tak dobry i mądry sposób wykorzystują nasze środki finansowe, zaufanie i dają tym samym mnóstwo powodów do dumy i zadowolenia.

Na zakończenie chciałbym dodać, że jestem bardzo mile zaskoczony atmosferą wokół klubu. Poziom zainteresowania meczami MKS Ślepsk Malow Suwałki przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Bilety na mecze naszych siatkarzy stały się towarem deficytowym i bardzo pożądanym nie tylko przez mieszkańców Suwałk, ale również Augustowa, Sejn, Olecka, Raczek czy nawet Sokółki i Białegostoku! Niezwykle ważne jest to, że społeczeństwo, kibice i sponsorzy nie wywierają przy tym na klubie zbyt dużej presji o wynik. To element, który w sporcie bardzo często przynosi negatywne skutki i zwyczajnie przeszkadza. Ludzie, którzy z nami współpracują, wykazują się sporą wiedzą o tym sporcie i trzeźwo patrzą na możliwości naszego klubu. Musimy mieć świadomość, że trwający sezon przyniesie nam wiele wygranych spotkań, ale też i porażek. To nieodłączna część rywalizacji. Są w siatkarskim środowisku kluby o wielokrotnie wyższym budżecie, a również borykają się z licznymi problemami.

Powyższy tekst jest moim apelem o wyrozumiałość i uświadomienie jak wielkim sukcesem jest gra w PlusLidze. To liga niesamowicie silna i prestiżowa. Trudno jest rywalizować z takimi „tuzami” siatkówki jak: PGE Skra Bełchatów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle czy Jastrzębski Węgiel. Jak pokazał jednak początek sezonu 2019/2020 nie ma dla biało-niebieskich rzeczy niemożliwych. W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do wysokich wyników naszej drużyny, co rodzi wiele oczekiwań. Doceniajmy każdy, dobry występ chłopaków, nie odwracajmy się i cieszmy się z każdego zdobytego punktu! MKS Ślepsk Malow Suwałki to grupa bardzo ambitnych zawodników, zmotywowanych do ciężkiej pracy i trenujących w asyście sztabu, który pomaga im stać się jeszcze lepszymi.

Życzę wszystkim osobom pracującym na sukcesy klubu wielu dobrych chwil, ciągłej motywacji do działania, wzajemnego wsparcia, szacunku i poczucia wielkiej satysfakcji. Zawodnikom i trenerom życzę jak największej przyjemności z gry i obfitych zdobyczy punktowych.

Życzę dziś (7.12) powodzenia mojej kochanej drużynie w meczu z Radomiem i jako wierny kibic bardzo ucieszę się z każdego „przywiezionego” punktu, bowiem czeka nas trudne spotkanie. Trzymam mocno kciuki za chłopaków!

PS. Korzystając z okazji pozdrawiam serdecznię Dimę Skorija, który dziś pełni funkcję II trenera w zespole z Radomia. Jeśli to czytasz, to wiedz, że bardzo dobrze Cię wspominam. Cieszę się na myśl, że tak dobrze radzicie sobie w Lidze Mistrzów Świata i mam nadzieję, że… zrobicie sobie chwilową przerwę w punktach i tym samym pojadą one autokarem do Suwałk…

„Razem możemy więcej”

Michał Wiszniewski, MPPB J.W. Ślepsk.