Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Kongres 590 w Rzeszowie

9 paź 2019 | 00:00

Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki wziął udział w specjalnym panelu „Jak sukces polskiej siatkówki powtórzyć w innych dyscyplinach sportowych?” w trakcie trwającego właśnie pod Rzeszowem Kongresu 590. To forum wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji.

Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki wziął udział w specjalnym panelu „Jak sukces polskiej siatkówki powtórzyć w innych dyscyplinach sportowych?” w trakcie trwającego właśnie pod Rzeszowem Kongresu 590. To forum wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji.

Idea Kongresu 590 jest spójna z wizją państwa, którego bogactwo ma być powiększane w oparciu o własne zasoby, zarówno ludzkie, jak i naturalne. Jeśli chce się przyciągnąć kapitał zagraniczny, należy dostrzec potrzebę wzmocnienia pozycji polskich przedsiębiorców. Przez lata nie mogli oni liczyć na odpowiednie traktowanie przez własny rząd.
Kongres 590 to forum wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji. Dyskusje panelistów wytyczą nowe kierunki rozwoju – wspólną koncepcję prac nad wzrostem ekonomicznym i awansem Polski w gospodarczej hierarchii Europy i świata. Patronat Honorowy nad kongresem objął Prezydent Andrzej Duda.

W specjalnym panelu dotyczącym sukcesowi polskiej siatkówki wzięli udział także Jacek Kasprzyk – prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Marian Kmita – dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat, Zbigniew Leszczyński – Członek Zarządu ds. Rozwoju, PKN ORLEN, Kamil Bortniczuk – Poseł na Sejm RP, a panel prowadził Sebastian Ogórek – Redaktor Naczelny, Money.pl i Finanse WP.

Panel „Jak sukces polskiej siatkówki powtórzyć w innych dyscyplinach sportowych?” był dyskusją na temat sukcesu polskiej siatkówki ligowej oraz reprezentacyjnej, próbą odkrycia modelu wzorcowego dla innych gier zespołowych w naszym kraju.

– Skąd wziął się sukces siatkówki? Na pewno pomogło spójne szkolenie, stabilny sponsor, oczywiście telewizja Polsat. Te czynniki współtworzą siłę naszej siatkówki, która od lat nie schodzi z podium. Po tym panelu coś mi świta z tyłu głowy, zacząłem się zastanawiać, dlaczego wielu ludzi narzeka na siatkówkę, to jest źle, tamto jest źle, a tu okazuje się, że inne dyscypliny chcą od nas czerpać wiedzę, doświadczenie, organizować takie imprezy, które my wygrywamy. Mamy powody, by się cieszyć, utrzymać wysoki poziom i dalej się rozwijać – podkreślił Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki.

W trakcie rozmów podkreślono zasługi siatkówki w tworzeniu kreatywnych programów szkoleniowych i wdrażaniu ich w efektywne struktury realizacyjne. To elementy konieczne w budowaniu trwałych podstaw w uzyskiwaniu wymiernych wyników sportowych – wprost: sukcesów.
Komplementarność projektów temu służących wymaga zaangażowania w wielu obszarach: szkoleniowym, strukturalnym, marketingowym, PR, sponsorskim, medialnym oraz bieżącej weryfikacji oraz korekty przyjętych założeń. Każdy z tych obszarów jest równie istotny i ważny w realizacji przyjętej strategii.
Na sukces w sporcie składa się wiele zmiennych, często zdarzeń nieprzewidywalnych, które wymagają tworzenia projektów w wielu wersjach.
Polska Siatkówka już ponad dwadzieścia lat temu stworzyła strategię rozwoju dyscypliny, której zasadniczymi fundamentami są między innymi: piramida szkoleniowa realizowana przez skuteczne struktury sportowe, aktywność marketingowa i promocyjna, stabilność finansowa, partnerska współpraca ze sponsorami i mecenasami dyscypliny, budowanie trwałych i pozytywnych więzi z kibicami, efektywne relacje z mediami, kreatywność na arenie międzynarodowej, pozyskiwanie wydarzeń najwyższej rangi.
Sukcesy polskich drużyn narodowych oraz klubowych na arenie międzynarodowej oraz popularność krajowych rozgrywek dowodzą, że przyjęte założenia strategii są właściwe, co nie oznacza, że nie mogą być jeszcze bardziej efektywne.
To też model, którego główne elementy mogą być wdrażane przez inne dyscypliny, szczególnie gry zespołowe.

– Nosiło nas trochę na boki, chcieliśmy poprzez dyskusję uzdrawiać i polską piłkę nożną i ręczną czy koszykówkę. To całkiem normalne, biorąc pod uwagę skład osobowy biorący udział w tym panelu. Takie dyskusje zawsze są fajne i pożyteczne, a jeszcze lepiej, że to siatkówka jest wzorem godnym naśladowania – podsumował Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat

Z przebiegu panelu zadowolony był także Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej:

Źródło: Kamil Składowski | https://plusliga.pl