Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Młodzież w akcji!

13 cze 2024 | 16:07

Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego odbyły się dziś (13 czerwca) w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena". Wydarzenie przyniosło mnóstwo emocji i pokazało wysoki poziom przygotowania uczestników rywalizacji. Studenci różnych kierunków przeprowadzili zawody, w których młodsi koledzy z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego musieli zmierzyć się z realistycznymi symulacjami wypadków.

Mistrzostwa składały się z pięciu stacji, na których czekały różnorodne zadania do wykonania. Scenariusze obejmowały m.in. wypadek na hulajnodze, poparzenie podczas grillowania oraz atak padaczki na zajęciach sportowych. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem profesjonalnych sędziów i świetnie przygotowanych pozorantów, w rolę których wcielili się studenci ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Do rywalizacji przystąpiło pięć 3-osobowych drużyn, które musiały wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także umiejętnościami praktycznymi i szybkim myśleniem w stresujących sytuacjach. Najlepsze zespoły otrzymały nagrody, wręczane m.in. przez reprezentantów Ślepska Malow Suwałki.

Koordynatorami zawodów byli Katarzyna Witkowska z III LO, dr Emilia Harasim-Piszczatowska z Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach oraz Daniel Dziekoński, ratownik medyczny i absolwent PUZ w Suwałkach.

Dziękujemy Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach za zaproszenie! #RazemMożemyWięcej