Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Majowy czas pożegnań!

8 maj 2024 | 10:48

Arkadiusz Żakieta, Ernest Kaciczak, Łukasz Rudzewicz, Maksim Buculjević, Paweł Filipowicz i Žiga Štern nie będą reprezentowali Ślepska Malow Suwałki w sezonie 2024/2025! Umowy ze wspomnianymi zawodnikami nie zostały przedłużone, a tym samym w nadchodzącym sezonie ligowym zobaczymy ich w nowych klubach.

Arek, Ernest, Łukasz Maksim, Paweł i Žiga to siatkarze, którzy dobrze wkomponowali się w naszą filozofię i na każdym treningu poświęcali swoje zdrowie, aby Ślepsk Malow Suwałki mógł się rozwijać i budować swoją markę w kraju. Jesteśmy przekonani, że w nowych drużynach ich doświadczenie i umiejętności sportowe będą ogromnym handicapem. Mamy nadzieję, że będzie nam jeszcze dane zobaczyć się po drugiej stronie siatki. Pragniemy podziękować naszym zawodnikom za bycie integralną częścią wspaniałej, lokalnej, siatkarskiej społeczności i piękną, biało-niebieską przygodę. Dla jednych była ona nieco krótsza, bo trwająca sezon lub dwa - dla innych zaś będąca niemal całym, dotychczasowym, siatkarskim szlakiem. Każdy z nich wniósł jednak do klubowej szatni bezcenną wartość, za co jesteśmy wdzięczni. Warto jednak po raz kolejny podkreślić niesamowitą lojalność i oddanie klubowym barwom Łukasza Rudzewicza, który spędził w klubie aż dwadzieścia, pełnych sezonów. To przypadek w skali kraju, a może i świata wyjątkowy, o czym będzie jeszcze okazja szerzej wspomnieć. Nieco krócej, ale niewiele zabrakło a przeżylibyśmy wspólnie sportową dekadę, współtworzył biało-niebieską szatnię Paweł Filipowicz. Gdziekolwiek Panowie będziecie - w Suwałkach zawsze zostaniecie serdecznie przywitani. Dziękujemy!” - mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Łukasz Rudzewicz urodził się 25 stycznia 1985 roku w Augustowie. "Rudy" był jedynym siatkarzem w klubie, który przeszedł z drużyną wszystkie możliwe szczeble rozgrywkowe polskiej siatkówki. 39-letni środkowy rozpoczął przygodę ze sportem od amatorskiej ligi zakładowej, w której uczestniczyli pracownicy lokalnych firm. Rudzewicz krok po kroku przełamywał kolejne bariery i wspinał się na coraz wyższy poziom. W sezonie 2018/2019 sięgnął po upragniony złoty medal 1. Ligi i awansował z klubem do PlusLigi, o grze w której marzył od lat. W ostatnich latach stanowił ważny fundament klubowej szatni, wspierając zespół w najważniejszych momentach poszczególnych sezonów. Rudzewicz wystąpił w 81 meczach Ślepska Malow Suwałki w PlusLidze.

Paweł Filipowicz urodził się 7 maja 1992 roku w Lipsku i jest wychowankiem Czarnych Radom, który odnalazł swoją sportową ścieżkę w północno-wschodniej Polsce. Filipowicz ma na koncie dwa tytuły mistrza Polski Juniorów (2010, 2011), tytuł wicemistrza Polski Kadetów (2009) oraz trzy tytuły mistrza 1. Ligi (2013, 2017, 2019). W latach 2015-2017 reprezentował Aluron Virtu Warta Zawiercie (obecnie Aluron CMC Warta Zawiercie), skąd przeniósł się do Suwałk. W biało-niebieskich barwach zawsze cieszył się zaufaniem trenerów. Podobnie było w debiutanckim sezonie Ślepska Malow Suwałki w PlusLidze, gdzie mógł liczyć na regularne występy na boiskach krajowej elity. Dobra postawa w lidze, zaufanie włodarzy klubu i sumienna praca na treningach zaowocowały pozostaniem zawodnika w klubie na kolejne sezony. Paweł Filipowicz rozegrał w PlusLidze 69 spotkań w biało-niebieskich barwach.


fot. Barkom-Kazhany Lwów

Arkadiusz Żakieta urodził się 13 października 1992 roku w Warszawie. 31-letni atakujący, po podpisaniu dwuletniego kontraktu ze Ślepskiem Malow Suwałki, zadebiutował w sezonie 2022/2023 na parkietach PlusLigi. Wcześniej prezentował swoje umiejętności głównie na pierwszoligowych boiskach, gdzie reprezentował m.in. KPS Siedlce, AZS AGH Kraków, Norwid Częstochowa i Legię Warszawa. W czasach juniorskich stanowił natomiast o sile MOS Wola Warszawa i AZS Politechniki Warszawskiej. W sezonie 2021/22 był niekwestionowanym liderem warszawskiej Legii, występującej w Tauron 1. Lidze. Żakieta wystąpił w 45 meczach Ślepska Malow Suwałki w PlusLidze.

Žiga Štern urodził się 2 stycznia 1994 roku w Mariborze (Słowenia). Słoweński przyjmujący reprezentował dotychczas barwy m.in. ACH Volley Ljubljana, Tours VB, Stade Poitevin Poitiers, Top Volley Latina, Jeopark Kula Voleybol, Foinikas Syros ONEX i wspomnianego wcześniej VfB Friedrichshafen. Štern jest aktualnym reprezentantem Słowenii. Słoweniec był niezwykle ważnym ogniwem drużyny w sezonie 2023/2024, a łącznie rozegrał w Ślepsku Malow Suwałki 30 meczów.

Ernest Kaciczak urodził się 25 stycznia 2000 roku w Poznaniu, a dzieciństwo spędził w Nowym Tomyślu, gdzie stawiał pierwsze kroki w siatkarskim klubie MKS Kangur Nowy Tomyśl. To właśnie stamtąd trafił do renomowanego ośrodka MOS Wola w Warszawie. Kolejnym krokiem w karierze Kaciczaka był transfer do Strzelców Opolskich, czyli klubu ściśle współpracującego z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dzięki temu Kaciczak mógł m.in. zadebiutować w siatkarskiej Lidze Mistrzów w meczu z Fenerbahçe Stambuł i trenować pod okiem trenera Nikoli Grbicia. Na parkietach Tauron 1. Ligi 23-letni przyjmujący rozegrał także sezon w Krispolu Września, skąd trafił do Ślepska Malow Suwałki. Warto wspomnieć, że w 90 meczach na zapleczu PlusLigi Ernest Kaciczak zdobył łącznie 667 punktów, z czego 81 blokiem i 30 bezpośrednio z zagrywki. W biało-niebieskich barwach Ernest rozegrał 15 spotkań.

Maksim Buculjevic urodził się 20 września 1991 roku w serbskim Nowym Sadzie, położonym na północy kraju. 31-letni rozgrywający rozpoczął karierę w 2008 roku w Crvena Zvezda Belgrad w Serbii, gdzie występował do 2010 roku. Następnie przeniósł się do OK Novi Sad, gdzie grał przez jeden sezon (2010/2011). Po krótkim okresie w rodzinnym Nowym Sadzie, Buculjevic wrócił do Crvena Zvezda Belgrad, gdzie występował przez następnych pięć lat (2011-2016) i był jedną z kluczowych postaci drużyny. Kariera zawodnicza doświadczonego rozgrywającego nabrała rozpędu w 2016 roku, gdy po raz pierwszy przeniósł się poza granice Serbii, do ACH Volley Ljubljana w Słowenii. Po roku spędzonym w Słowenii, Buculjevic zdecydował się na podpisanie kontraktu w Finlandii, gdzie w sezonie 2017/2018 reprezentował Hurrikaani Loimaa. Kolejny rok był dla Maksima sportowo bardzo intensywnym. Wszystko z uwagi na klubowe roszady - najpierw Jeopark Kula Voleybol w Chinach, później United Volleys Rhein-Main w Niemczech. Następnie, w 2019 roku, zasilił szeregi greckiej drużyny Foinikas Syros ONEX, z którą występował do 2020 roku. Po zakończeniu przygody w Grecji, Buculjevic zdecydował się na kolejną międzynarodową zmianę i przeniósł się do Altekma SK w Turcji, gdzie występował do 2022 roku. W sezonie 2022/2023 doświadczony Serb powrócił do kraju, gdzie zdobył srebrny medal ligowych rozgrywek z Vojvodiną NS Seme Novi Sad, skąd trafił do Ślepska Malow Suwałki. Warto wspomnieć, że Maksim Buculjevic wystąpił także w sześciu meczach ubiegłorocznej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów, gdzie rywalizował z Jastrzębskim Węglem, Montpellier HSC VB oraz VfB Friedrichshafen. Serbski rozgrywający zagrał w barwach Ślepska Malow Suwałki w 31 spotkaniach.

Do zobaczenia, Panowie! #RazemMożemyWięcej