Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Mecz do zapomnienia

26 mar 2019 | 00:00

W pierwszym meczu 2. rundy play-off siatkarskiej 1. Ligi Mężczyzn, MKS Ślepsk Suwałki przegrał z KS Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3 (19:25, 18:25, 17:25)*. MVP wtorkowego spotkania został Kamil Gutkowski (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki).

W pierwszym meczu 2. rundy play-off siatkarskiej 1. Ligi Mężczyzn, MKS Ślepsk Suwałki przegrał z KS Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3 (19:25, 18:25, 17:25)*. MVP wtorkowego spotkania został Kamil Gutkowski (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki).

Początek pierwszego seta pokazał, że walka o awans do finału rozgrywek będzie długa i zacięta. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy bardzo skutecznie atakowali i wypracowali przewagę, którą chwilę później roztrwonili. Siatkarze Ślepska, od pierwszych piłek, grali natomiast bardzo nierówną siatkówkę. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo niski procent w przyjęciu. Suwalczanie szukali rozwiązań na przełamanie gospodarzy, ale z biegiem czasu rosła przewaga Lechii. Tomaszowianie przypięczętowali zwycięstwo w secie za sprawą kolejnej, zepsutej zagrywki biało-niebieskich.

Drugą partię lepiej rozpoczęli podopieczni Mateusza Mielnika. Gospodarze „zwolnili” nieco rękę w polu serwisowym, co pozwoliło siatkarzom Ślepska wyjść na dwupunktowe prowadzenie i złapać oddech. Lechia wróciła jednak do gry z początku pierwszego seta już kilka minut później i szybko odrobiła straty. Bartłomiej Neroj, kapitan Lechitów, skutecznie kierował poczynaniami kolegów. Pomysłowe i błyskotliwe rozegrania przyniosiły gospodarzom mnóstwo radości. Ostatni punkt w tej partii zdobył przyjmujący Lechii – Paweł Rusin.

Trzeci set od kilkupunktowej przewagi rozpoczęli zawodnicy z Tomaszowa, którzy świetnie radzili sobie w ataku i w polu zagrywki. Suwalczanom brakowało natomiast argumentów do równorzędnej walki z gospodarzami. Rosnąca przewaga Lechii, dużo błędów własnych po stronie Ślepska i kolejne asy serwisowe gospodarzy, wyraźnie podcięły skrzydła biało-niebieskim. Mecz zakończył Wiktor Musiał, atakujący Lechii, skutecznym atakiem po przekątnej.

*Na pocieszenie suwalskich kibiców dodajmy, że siatkarze Ślepska nie przegrali w sezonie 2018/2019 dwóch spotkań z rzędu.

W rywalizacji do trzech zwycięstw KS Lechia Tomaszów Mazowiecki prowadzi 1:0. Stawką półfinału jest rywalizacja o awans do PlusLigi z wygranym pary Stal Nysa – APP Krispol Wrzesnia. Drugi mecz w Tomaszowie w środę, 27 marca o godzinie 18:00.


KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Ślepsk Suwałki 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki: Musiał, Neroj, Rusin, Gutkowski, Janus, Miniak, Mihułka (L) oraz Pigłowski, Sobolewski.
MKS Ślepsk Suwałki: Skrzypkowski, Sapiński, Rohnka, Gonciarz, Siek, Winnik, Filipowicz (L) oraz Macyra, Laskowski, Tomczak, Szwaradzki.

MVP: Gutkowski (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki)
Stan rywalizacji: 1:0 (3:0, 26.03)