Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Michał Wiszniewski: „Czuję dumę i zadowolenie”

10 maj 2021 | 00:00

Prezentujemy treść listu, który zdecydował się skierować do kibicowskiej społeczności Ślepska Malow Suwałki Michał Wiszniewski, przedstawiciel MPPB J.W. Ślepsk, sponsora tytularnego biało-niebieskich, miłośnik siatkówki, a jednocześnie jeden z założycieli klubu. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Prezentujemy treść listu, który zdecydował się skierować do kibicowskiej społeczności Ślepska Malow Suwałki Michał Wiszniewski, przedstawiciel MPPB J.W. Ślepsk, sponsora tytularnego biało-niebieskich, miłośnik siatkówki, a jednocześnie jeden z założycieli klubu. Zapraszamy serdecznie do lektury!

„W imieniu swoim oraz całej rodziny Wiszniewskich chciałbym w pierwszej kolejności podziękować wszystkim tym, którzy tworzą Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z .o.o. na wielu płaszczyznach: w szatni, na boisku i w jego bliskim otoczeniu, na trybunach, w klubowych biurach oraz w sferze stricte organizacyjno-finansowej. 

Mam świadomość, że rywalizacja z innymi klubami, na wszystkich sportowych szczeblach, nie należy do najłatwiejszych, bowiem sport jest środowiskiem, który ciągle się rozwija i wymaga rosnących nakładów poświęcanej energii. Praca w klubie sportowym to ciągłe wyznaczanie nowych celów, strategia zwiększania budżetu, poprawa wydajności treningów i działania mające na celu sprawną organizację pracy wewnątrz samej jednostki. To także szeroko pojęty rozwój wizerunku klubu i postrzegania go w szeroko pojętej społeczności. Wszystkie wskazane przeze mnie czynniki są doskonale wypełniane przez kadrę Ślepska Malow Suwałki.

Mówiąc dalej o sukcesach biało-niebieskich należy wspomnieć o Wojtku Winniku, głównym sterniku klubu, który z powodzeniem rozwija przyjętą przed laty filozofię, w myśl której „razem możemy więcej”. Kierunek ten okazał się być słusznym i mądrym. Wielkie rzeczy zdecydowanie łatwiej jest budować wspólnymi siłami. Miłość Wojtka do siatkówki, twardy charakter, zarządzenie potencjałem ludzkim i mądrość w prowadzeniu klubu daje wymierne efekty i pokazuje, że młody klub zarządzany „z głową” i zrzeszający ambitnych ludzi, może z powodzeniem rywalizować na krajowych arenach z największymi, siatkarskimi „firmami” w Polsce.

Sezon 2020/2021 był jednym z najtrudniejszych w historii z uwagi na problemy związane z pandemią i obostrzeniami. Pomimo dynamicznie zmieniającej się sytuacji w kraju, zaburzeniem dotychczasowego trybu życia i początkowych problemów związanych z kontuzjami, ludzie tworzący Ślepsk Malow Suwałki spisali się na medal i udowodnili, że się nie poddają! To bardzo cieszy i wlewa w nasze serca dużo radości.

Nasza ukochana drużyna doskonale spisała się w końcówce minionego sezonu, czego efektem był awans do fazy play-off PlusLigi, a następnie udana, bezpośrednia rywalizacja z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, która zaowocowała historycznym, siódmym miejscem w krajowej elicie. Warto wspomnieć, że trzymające w napięciu występy m.in. z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, późniejszym zwycięzcą Ligi Mistrzów, pozwalają z optymizmem patrzeć na nadchodzący sezon.

Obserwując postawę biało-niebieskich czuję dumę i zadowolenie!

Dziękuję chłopakom za charakter i walkę na boisku do ostatnich piłek. Rynek transferowy rozgrzał się na dobre bardzo szybko. Mam świadomość, że niektórzy z nich mogli mieć w trakcie kluczowych spotkań, w swoich głowach, wizję rozstania z klubem po zakończeniu sezonu, mimo to potrafili wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, pokazać niesamowitą klasę i bardzo wysoki, sportowy profesjonalizm!

Dziękuję sztabowi szkoleniowemu za odpowiednie wyczucie, trzymanie ręki na pulsie w kluczowych momentach sezonu, stalowe nerwy, dobre przygotowanie drużyny do rozgrywek i suma sumarum końcowy wynik.

Dziękuję wszystkim tym, którzy na co dzień są widoczni w bliskim otoczeniu klubu w nieco mniejszym wymiarze i pracują głównie zakulisowo, ale dokładają bardzo istotne cegiełki składające się na końcowy sukces zespołu i jakością naszego wspólnego dzieła.

Wierzę, że czekają nas długie lata niezwykle ciekawych i ambitnych wyzwań, do których wszyscy podchodzimy z wielką niecierpliwością!”

Michał Wiszniewski

Dziękujemy MPPB J.W. Ślepsk za wsparcie!

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej