Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Mistrzostwa Europy w kanałach sportowych Polsatu!

28 sie 2023 | 09:58

Dziś (28.08) rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. W poprzedniej edycji imprezy reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce i także w tym roku jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do medali. Kanały sportowe Telewizji Polsat jako jedyne w naszym kraju pokażą wszystkie mecze turnieju. Transmisje dostępne będą także online i na urządzeniach mobilnych dzięki serwisowi Polsat Box Go.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy siatkarzy, podobnie jak turniej pań, organizowane są wspólnie w aż czterech krajach: we Włoszech, Macedonii Północnej, Bułgarii oraz Izraelu. W turnieju udział biorą 24 reprezentacje podzielone na cztery grupy, z których każda liczy sześć drużyn. Polacy trafili do grupy C, w której zmierzą się kolejno z Czechami (31.08), Holandią (1.09), Macedonią Północną (3.09), Danią (5.09) i Czarnogórą (6.09). Do 1/8 finału awansują cztery najlepsze zespoły z każdej z grup, a mecze tej fazy odbędą się w dniach 8 – 10 września. Ćwierćfinały zostaną rozegrane w terminie 11 – 12 września, a półfinały 14.09. Medalistów poznamy dwa dni później (16.09).

Kadra prowadzona przez Nikolę Grbicia triumfowała w tegorocznej Lidze Narodów, co czyni ją naturalnym kandydatem także do medali Mistrzostw Europy. Dotychczasowe występy Polaków na EuroVolleyu zaowocowały dziesięcioma medalami: jednym złotym (2009 r.), pięcioma srebrnymi (w latach 1975, 1977, 1979, 1981, 1983) oraz czterema brązowymi (w latach 1967, 2011, 2019, 2021).

Telewizja Polsat to oficjalny polski nadawca najważniejszych rozgrywek siatkarskich zarówno w wydaniu klubowym, jak i reprezentacyjnym. Od połowy sierpnia kanały sportowe Polsatu transmitują wszystkie mecze Mistrzostw Europy siatkarek i w takim samym wymiarze czasowym nadawca obsługiwać będzie EuroVolley mężczyzn. Biało-Czerwoni swoje mecze fazy grupowej rozegrają w Skopje, gdzie towarzyszyć będą im komentatorzy Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga oraz reporter Marcin Lepa.

Mecze Polaków pokaże Polsat Sport. W studiu pracować będą między innymi Jerzy Mielewski oraz Marta Ćwiertniewicz, a także stali eksperci: trener Jakub Bednaruk oraz medaliści Mistrzostw Europy i Świata, Piotr Gruszka, Michał Ruciak i Andrzej Wrona.