Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Mistrzostwa Województwa Amatorskich Lig Piłki Siatkowej 2019

12 maj 2019 | 00:00

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach zakończyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Amatorskich Lig Piłki Siatkowej 2019. W zawodach wzięło udział 8 najlepszych zespołów amatorskich lig siatkówki w regionie. Mistrzostwa, choć amatorskie, stały na wysokim poziomie sportowym. Dwa dni (11-12.05) znakomitej rywalizacji przyniosły wiele siatkarskich emocji.

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach zakończyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Amatorskich Lig Piłki Siatkowej 2019. W zawodach wzięło udział 8 najlepszych zespołów amatorskich lig siatkówki w regionie. Mistrzostwa, choć amatorskie, stały na wysokim poziomie sportowym. Dwa dni (11-12.05) znakomitej rywalizacji przyniosły wiele siatkarskich emocji.

Sobotnie (11.05) pojedynki w grupach A i B pokazały, że walka o medale będzie bardzo zacięta, a o końcowym triumfie zadecydują detale. W grupie A najlepsi okazali się siatkarze Neobrand Volley Białystok i 14. Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej”. Trzecie miejsce przypadło Stoczni Jachtowej Ślepsk Augustów, a czwarte drużynie Volley Augustów.
W grupie B zwyciężyły drużyny ALP and Straż oraz BLS Oldboje, które później zmierzyły się w wielkim finale. Trzecie miejsce w tej grupie zajął Team Suwałki, a Sponsorzy Augustów uplasowali się na czwartej pozycji.

W niedzielę (12.05) rozegrano mecze finałowe. Walczący o VII miejsce w turnieju siatkarze Volley Augustów pokonali zespół Sponsorzy Augustów 2:1. Młodzi, ale niesamowicie ambitni siatkarze Volley Augustów pokazali charakter broniąc kilka piłek meczowych. W równolegle rozegranym spotkaniu o V miejsce walczyły zespoły Stoczni Jachtowej Ślepsk Augustów i Team Suwałki. Mecz cechował się wieloma zwrotami akcji, pogonią suwalczan za korzystnym rezultatem, ale finalnie to doświadczeni „stoczniowcy” cieszyli się z V miejsca w turnieju.

W walce o brązowy medal po obu stronach siatki stanęły zespoły Neobrand Volley Białystok oraz 14. Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej. Mecz stał na wysokim i wyrównanym poziomie sportowym, ale z najniższego miejsca na podium cieszyli się białostoczanie, którzy zwycięzyli 2:0. W drodze do finału Neobrand uległ drużynie BLS Oldboje, natomiast 14. Dywizjon musiał uznać wyższość zespołu ALP and Straż.

Niedzielny finał i mecz o złoty medal Mistrzostw Województwa Podlaskiego Amatorskich Lig Piłki Siatkowej był znakomitą okazją do rewanżu dla zawodników BLS Oldboje, którzy w sobotnim starciu w grupie A przegrali z ALP and Straż 1:2. „Strażacy” pokazali jednak charakter i ponownie pokonali białostoczan po wyrównanym boju 2:1. Radości z odniesionego zwycięstwa nie było końca, gdyż suwalscy siatkarze zapisali na swoim koncie kolejny tytuł mistrzowski, tym razem na skalę województwa.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji przedsięwzięcia.

Patronat honorowy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Suwałk
Organizatorzy: MKS Ślepsk Malow Suwałki, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach

Sponsorzy:
– Augustowianka
– Biuro Reklamowe Relax
– Cymes
– Elektromil Hurtownia Elektryczna
– FH Stynka
– Majster
– Melius Centrum Rehabilitacji
– PHU Mobil – Sklep Rowerowy
– PHU Tandem – Rowery Markowe
– Piwiarnia Warki Suwałki
– San Studio
– Stocznia Jachtowa Ślepsk Augustów
– WOSIR Szelment
– Vitamin-Shop Tesco Suwałki

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. ALP AND STRAŻ
2. BLS OLDBOJE
3. NEOBRAND VOLLEY BIAŁYSTOK
4. 14. DYWIZJON ARTYLERII PRZECIWPANCERNEJ
5. STOCZNIA JACHTOWA ŚLEPSK AUGUSTÓW
6. TEAM SUWAŁKI
7. VOLLEY AUGUSTÓW
8. SPONSORZY AUGUSTÓW

Nagrody indywidualne:
MVP MWPALPS 2019 – Dima Skoryy
Najlepszy atakujący – Patryk Piszczatowski
Najlepszy zagrywający – Łukasz Kruk
Najlepszy rozgrywający – Piotr Andraka
Najlepszy broniący – Damian Załęski