Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

MKS Ślepsk Malow Suwałki triumfatorem X Memoriału Józefa Gajewskiego

5 paź 2019 | 00:00

Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki zwyciężyli w jubileuszowym X Memoriale Józefa Gajewskiego!

Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki zwyciężyli w jubileuszowym X Memoriale Józefa Gajewskiego!

Zanim jednak w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawili się zwycięzcy piątkowych (04.10) par, rozegrano mecz o III miejsce, w którym zmierzyli się Indykpol AZS Olsztyn i Trefl Gdańsk. Początek spotkania upłynął m.in. pod znakiem skutecznej gry Jana Hadravy, atakującego dziesiątej drużyny PlusLigi w sezonie 2018/2019. Obie ekipy walczyły w premierowej odsłonie punkt za punkt, ale z każdą kolejną piłką rosła przewaga Trefla. Gdańszczanie zwyciężyli w pierwszym secie do 17 punktów. Drugą partię ponownie lepiej otworzyli olsztynianie, którzy znacznie poprawili grę ofensywną. Wydawało się, że rosnąca przewaga Indykpolu wystarczy do spokojnego zwycięstwa w secie, ale podopieczni Michała Winiarskiego złapali drugi oddech. Nie wystarczyło to jednak na pokonanie „akademików” i na tablicy wyników pojawił się remis. Trzecia odsłona meczu o III miejsce również rozpoczęła się od walki punkt za punkt i taki stan rzeczy utrzymywał się do momentu pojawienia się w polu serwisowym przyjmującego Trefla – Szymona Jakubiszaka. Gdańszczanie bardzo dobrze radzili sobie z atakami olsztyńskiego zespołu i wyszli na pięciopunktowe prowadzenie, które nie wystarczyło do zwycięstwa w secie. Wspomniany wcześniej Jan Hadrava po świetnej serii Jakubiszkaa popisał się m.in. asami serwisowymi i doskonałą grą w ataku z drugiej linii, co pozwoliło Indykpolowi zdobyć aż 7 punktów z rzędu i wyjść na prowadzenie 2:1. #GdańskieLwy nie złożyły broni i doprowadziły do tie-breaka. W nim zdecydowanie lepiej spisywali się podopieczni Paolo Montagnianiego i to oni zwyciężyli w całym meczu 3:2, powtarzając tym samym wynik z IX Memoriału Józefa Gajewskiego, w którym również zajęli trzecią lokatę.

W przerwie między meczami zgromadzona publiczność i zaproszeni goście złożyli życzenia urodzinowe Wojciechowi Winnikowi, prezesowi MKS Ślepsk Malow Suwałki, który chwilę później odebrał czek na kwotę 159.000 zł z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego – Artura Kosickiego. Nie obyło się bez gratulacji i deklaracji wsparcia klubu.

Tuż po zakończeniu „małego finału” na parkiecie pojawili się podopieczni Andrzeja Kowala, którzy zmierzyli się z wicemistrzem Polski – ONICO Warszawa. Pierwsza partia padła łupem gości, którzy świetnie radzili sobie w każdym elemencie gry, ale biało-niebiescy z każdą piłką coraz częściej dochodzili do głosu i zaprezentowali się na tle utytułowanego rywala z dobrej strony. W drugiej odsłonie nasi siatkarze podkręcili tempo, czego efektem było zwycięstwo do 22 punktów i wyrównanie stanu meczu. Na szczególną uwagę zasługują Kevin Klinkenberg, który doskonale spisywał się w polu serwisowym oraz Bartłomiej Bołądź, który skutecznie kończył oskrzydlające akcje gospodarzy. W trzeciej partii siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki nie pozwolili na zbyt wiele gościom z Warszawy i oddali rywalom zaledwie 17 punktów. Kacper Gonciarz, rozgrywający zespołu, zaprezentował spory wachlarz swoich możliwości, m.in. częściej grając środkiem, gdzie skutecznie spisywali się Andreas Takvam i Łukasz Rudzewicz czy uruchamiając grę z drugiej linii, gdzie dobrze prezentował się Nicolas Szerszeń. W ostatnim secie X Memoriału Józefa Gajewskiego kibice zgromadzeni w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach nie mogli narzekać na brak emocji. Mnóstwo wspaniałych wymian i popisy w grze obronnej obu ekip sprawiły, że sezon 2019/2020 w hali widowiskowo-sportowej „Suwałki Arena” zapowiada się niezwykle interesująco!

Końcowa klasyfikacja X Memoriału Józefa Gajewskiego:
1. MKS Ślepsk Malow Suwałki
2. ONICO Warszawa
3. Indykpol AZS Olsztyn
4. Trefl Gdańsk

Nagrody indywidualne:
MVP X Memoriału Jóżefa Gajewskiego: Bartłomiej Bołądź (MKS Ślepsk Malow Suwałki)
Najlepszy zagrywający: Kevin Klinkenberg (MKS Ślepsk Malow Suwałki)
Najlepszy broniący: Dominik Jaglarski (ONICO Warszawa)
Najlepszy atakujący: Igor Grobelny (ONICO Warszawa)
Najlepszy rozgrywający: Kacper Gonciarz (MKS Ślepsk Malow Suwałki)

Dziękujemy zespołom ONICO Warszawa, Indykpolu AZS Olsztyn i Trefla Gdańsk za znakomitą rywalizację, kibicom za najwspanialszy doping i sponsorom za nieoceniony wkład w organizację turnieju!

#RazemMożemyWięcejMecz o I miejsce: MKS Ślepsk Malow Suwałki – ONICO Warszawa 3:1 (23:25, 25:22, 25:17, 25:23)

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Siek, Gonciarz, Klinkenberg, Takvam, Bołądź, Szerszeń, Filipowicz (libero) oraz Rudzewicz, Rohnka, Skrzypkowski, Sapiński, Stańczak (libero).
ONICO Warszawa: Kozłowski, Łukasik, Kowalczyk, Wrona, Van den Dries, Grobelny, Jaglarski (libero) oraz Niemiec.

Mecz o III miejsce: Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 3:2 (17:25, 27:25, 25:23, 20:25, 15:13)

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki, Pietraszko, Poręba, Pietkiewicz, Żaliński, Hadrava, Żurek (libero) oraz Sobala, Kowalski, Andringa, Mika.
Trefl Gdańsk: Janusz, Grzyb, Crer, Jakubiszak, Schott, Filipiak, Olenderek (libero) oraz Sasak, Janikowski, Mordyl, Majcherski (libero).

Poprzednie edycje turnieju:

I Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. Trefl Gdańsk
2. Pekpol Ostrołęka
3. Jadar Sport Radom
4. MKS Ślepsk Suwałki

II Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. Pekpol Ostrołęka
2. Siatkarz Wieluń
3. Rajbud Meprozet GTPS Gorzów Wielkopolski
4. MKS Ślepsk Suwałki

III Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. LOTOS Trefl Gdańsk
2. MKS Ślepsk Suwałki
3. Energa Pekpol Ostrołęka
4. Indykpol AZS Olsztyn

IV Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. AZS Politechnika Warszawa
2. Lotos Trefl Gdańsk
3. MKS Ślepsk Suwałki
4. Energa Pekpol Ostrołęka

V Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. Camper Wyszków
2. MKS Ślepsk Suwałki
3. 4You AZS Politechnika Warszawska
4. Energa Pekpol Ostrołęka

VI Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. MKS Ślepsk Suwałki
2. Lotos Trefl Gdańsk
3. Barkom Kazany Lwów
4. AZS Politechnika Warszawa

VII Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. KPS Siedlce
2. MKS Ślepsk Suwałki
3. Biolars Jelgava

VIII Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. MKS Ślepsk Suwałki
2. MKS Będzin
3. DAFI Społem Kielce
4. Vinnytsia Volleyball Club

IX Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. Trefl Gdańsk
2. Chemik Bydgoszcz
3. Indykpol AZS Olsztyn
4. MKS Ślepsk Suwałki