Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

MPPB J.W Ślepsk Augustów z klubem na kolejne dwa sezony!

10 sie 2023 | 15:58

Mazurskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Budowlane J.W Ślepsk Augustów przedłużyło umowę z Miejskim Klubem Sportowym Ślepsk Malow Suwalki Sp. z o.o. o kolejne dwa sezony – 2023/2024 oraz 2024/2025, o czym klub poinformował opinię publiczną na specjalnej konferencji prasowej, zorganizowanej z udziałem przedstawicieli mediów w sali konferencyjnej Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”.

Konferencję otworzył Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki, witając wszystkich obecnych gości i informując o agendzie spotkania. W swoim wystąpieniu Wojciech Winnik podkreślił znaczenie rozwoju klubu i zaangażowania sponsorów w osiąganiu ambitnych celów.

Nowa umowa

Jednym z najważniejszych momentów konferencji było podpisanie dwuletniej umowy sponsorskiej z Mazurskim Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Budowlanym J.W Ślepsk Augustów, która ma na celu wsparcie klubu w jego dążeniu do osiągnięcia sukcesów w rozgrywkach ligowych oraz umocnienie pozycji klubu na krajowym i międzynarodowym rynku. To ważny aspekt stabilizacyjny, pozwalający Ślepskowi Malow Suwałki na rysowanie ambitnych planów na przyszłość i wsparcie w pozyskiwaniu kolejnych partnerów biznesowych.

Głos zabrał wówczas Michał Wiszniewski, reprezentujący Mazurskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Budowlane J.W Ślepsk Augustów, który wspomniał w kilku słowach o historii klubu, lojalności, rodzinnym charakterze rozwijanego od niemal dwóch dekad przedsięwzięcia i podkreślił, że wspólnie z rodziną Wiszniewskich są nie tylko sponsorami i założycielami klubu, ale także jego wiernymi kibicami. Wiszniewski podziękował wszystkim udziałowcom i partnerom Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwalki Sp. z o.o.  za wkład w rosnące znaczenie klubu na siatkarskiej mapie Polski i zadeklarował dalsze działania mające na celu systematyczny rozwój Ślepska Malow Suwałki.


 

Podpisanie nowej umowy skomentował także Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Miasta Suwałk, który podkreślił wagę sponsorów w rozwoju klubu. Stwierdził, że to dzięki takim zaangażowanym partnerom jak Mazurskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Budowlane J.W Ślepsk Augustów oraz Malow Sp. z o.o. sport w Suwałkach może systematycznie się rozwijać i przyciągać na Suwalszczyznę kolejne talenty.


 

Dyrektor sportowy i plany na najbliższe tygodnie

W czasie czwartkowej (10.08) konferencji prasowej Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki przekazał zgromadzonym gościom informację o utworzeniu nowego stanowiska, a tym samym zaprezentował sylwetkę Dariusza Ułanowicza, dyrektora sportowego Ślepska Malow Suwałki i prezesa SALOS RP, który zdradził najbliższe plany sportowe zespołu i podkreślił zaangażowanie klubu w rozwijanie współpracy z młodzieżą. Ułanowicz zapowiedział również serię gier kontrolnych, które pozwolą drużynie osiągnąć optymalną formę przed rozpoczęciem sezonu PlusLigi. O szczegółach poszczególnych spotkań i celach na sezon 2023/2024 opowiedział natomiast Dominik Kwapisiewicz, szkoleniowiec Ślepska Malow Suwałki, który wspólnie z drużyną rozpocznie 14 sierpnia przygotowania do nowej kampanii krajowej elity siatkówki. Kwapisiewicz zaznaczył, że celem postawionym przed zespołem na najbliższe miesiące ligowej rywalizacji jest awans do najlepszej ósemki PlusLigi.


Plan gier kontrolnych Ślepska Malow Suwałki przed sezonem 2023/2024:

Termin / Miejsce rozegrania meczów / Drużyna

17-20 sierpnia • Gdańsk • PreZero Grand Prix PLS 
8-9 września • Białystok • REA BAS Białystok, Projekt Warszawa
14-16 września • Solec Kujawski • BKS Visła Proline Bydgoszcz, Enea Czarni Radom
22-23 września • Węgorzewo • Indykpol AZS Olsztyn (dwa sparingi)
30 września-1 października • Kozienice • Enea Czarni Radom, Bogdanka LUK Lublin, PSG Stal Nysa
7-8 października • Suwałki • (XIV Memoriał Józefa Gajewskiego), Enea Czarni Radom, Bogdanka LUK Lublin, Trefl Gdańsk
13-14 października • Gołdap • Indykpol AZS Olsztyn (dwa sparingi)

IV Memoriał Józefa Gajewskiego

Podczas konferencji zaprezentowano również kształt i uczestników XIV Memoriału Józefa Gajewskiego, corocznego wydarzenia poświęconego pamięci byłego Prezydenta Miasta Suwałk w latach 1981-1987 oraz 2002-2010. Turniej ten stanowi ważne wydarzenie w kalendarzu klubowym. W tym roku uczestnicy rywalizacji spotkają się w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena” w dniach 7-8 października. W imprezie wezmą udział Bogdanka LUK Lublin, Enea Czarni Radom, Trefl Gdańsk oraz gospodarze – Ślepsk Malow Suwałki. O szczegółach dotyczących organizacji i dokładnego przebiegu IV Memoriału Józefa Gajewskiego Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwalki Sp. z o.o. poinformuje w osobnym komunikacie prasowym.

Niespelna miesiąc wcześniej klub poinformował o przedłużeniu współpracy z firmą Malow Sp. z o.o..