Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Na Łotwie Ślepsk poza zasięgiem rywali

20 paź 2017 | 00:00

Bez starty seta siatkarze Ślepska Suwałki wygrali w Daugavpils na Łotwie Memoriał Zigismunda Grigolunovica, poświęcony pamięci wybitnego siatkarza i trenera. 

Bez starty seta siatkarze Ślepska Suwałki wygrali w Daugavpils na Łotwie Memoriał Zigismunda Grigolunovica, poświęcony pamięci wybitnego siatkarza i trenera. 

Suwalczanie dali lekcję siatkówki m.in. byłemu mistrzowi Łotwy, występującej w Lidze Bałtyckiej uniwersyteckiej drużynie gospodarzy i aktualnemu zdobywcy Pucharu Litwy.

Największy pożytek z udziału w tym turnieju to ten, że pograli wszyscy zawodnicy, a sztab trenerski miał okazję zobaczyć jak, szczególnie nowi zawodnicy, spiszą się w meczowej atmosferze. Trening nawet najcięższy to nie to samo co sprawdzian w walce z rywalem, tym bardziej takim, o którym w zasadzie nie wie się nic. Poza Biolarsem, z którym Ślepsk przed rokiem na VII Memoriale Józefa Gajewskiego wygrał 3:1, dwa pozostałe zespoły były dla suwalczan wielką niewiadomą.

W każdym meczu były chwile, kiedy rywale łapali punktowy kontakt z aktualnymi wicemistrzami polskiej I ligi, ale trwało to bardzo, bardzo krótko. Owszem zdarzały się suwalczanom błędy, drobne nieporozumienia, ale zdecydowanie więcej było dobrej, a chwilami bardzo dobrej i efektownej gry, za co kibice nagradzali Ślepsk brawami.

Wyniki Memoriału Zigismunda Grigolunovica

MKS Ślepsk Suwałki – Elga – Master Idea Siauliai 3:0 (25:18, 25:12, 25:22)
Ślepsk:
 Laskowski, Szczytkov, Lesiuk, Sasak, Rudzewicz, Sapński – Krupiński (libero)

MKS Ślepsk Suwałki – Biolars Jelgava 3:0 (25:19, 25:18, 25:20)
Ślepsk: 
Winnik, Szarek, Hunek, Gonciarz, Sapiński, Skrzypkowski – Filipowicz (libero) oraz Laskowski

Ślepsk Suwałki – Daugavpils Universitate 3:0 (25:17, 25:11, 25:16)
Ślepsk: 
Lesiuk, Winnik, Gonciarz, Hunek, Skrzypkowski, Rudzewicz – Filipowicz (libero) oraz Sasak, Laskowski, Szczytkov, Krupiński (libero), Sapiński,
Najlepsi siatkarze Ślepska: Cezary Sapiński i Paweł Filipowicz.

Pozostałe wyniki:
Biolars Jelgava – Elga – Master Idea Siauliai 3:0
Daugavpils Universitate – Biolars Jelgava 3:2

Końcowa tabela:

1. Ślepsk Suwałki 3 mecze 9 pkt. 9:0 sety
2. Daugavpils Universitate 3 5 6:5
3. Biolars Jelgava 3 4 5:6
4. Master Idea Siauliai 3 0 0:9