Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Najbliższy rywal: Aluron CMC Warta Zawiercie

8 gru 2023 | 09:04

Siatkarze Aluronu CMC Warta Zawiercie chcą włączyć się do gry o tytuł mistrzowski. Zawiercianie mocno wzmocnili zespół, pozyskując czołowych graczy poprzedniego sezonu w PlusLidze. Do grona "Jurajskich Rycerzy" dołączyli m.in. Trevor Clevenot z Jastrzębskiego Węgla, Mateusz Bieniek z PGE Skry Bełchatów, a do tego Luke Perry z Trefla Gdańsk, będący najlepszym libero poprzedniej kampanii PlusLigi. Ważnym ogniwem zółto-zielonych jest także Karol Butryn, który przyszedł z Indykpolu AZS Olsztyn. 

Czy nowy Aluron CMC jest w stanie zrealizować marzenia szefów klubu o grze o mistrzostwo Polski? Patrząc na początek sezonu bez wątpienia tak. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego odnieśli już kilka bardzo przekonujących zwycięstw, udowadniając, że będą liczyć się w walce o czołowe lokaty w siatkarskiej elicie. Liderem ofensywy jest wspomniany wcześniej Karol Butryn, plasujący się w topie najlepiej punktujących zawodników.

Historia rywalizacji Ślepska Malow Suwałki z Aluronem CMC Wartą Zawiercie

Obie ekipy dobrze znają się z występów na zapleczu PlusLigi. Pamiętny finał sezonu 2016/2017 zapisał się w siatkarskich kronikach złotymi literami. Ze zwycięstwa, po fantastycznej batalii, cieszyli się podopieczni... trenera Dominika Kwapisiewicza, obecnego szkoleniowca Ślepska Malow Suwałki. Biało-niebiescy, po awansie do PlusLigi, nie mogą jednak cieszyć się z dotychczasowego przebiegu bezpośredniej rywalizacji, ponieważ w 10 rozegranych dotąd meczach ośmiokrotnie lepsi okazywali się siatkarze z Zawiercia. Ślepsk Malow Suwałki rozegrał dotychczas z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 36 setów, z czego lwią część, bo aż 26, wygrali "Jurajscy Rycerze". Dzisiejszy mecz to dobry czas na poprawę tej statystyki po stronie biało-niebieskich! Mocno trzymajcie kciuki za udany występ naszej drużyny! 

Najkrótszy, bezpośredni mecz

Najkrótszym meczem obu ekip było spotkanie 14. kolejki PlusLigi w sezonie 2022/2023, które odbylo się 6 grudnia w hali w Zawierciu. Tego dnia biało-niebiescy nie potrafili znaleźć recepty na świetnie dysponowanych gospodarzy, którzy rozbili suwalczan 3:0 w zaledwie 81 minut. Wierzymy, że dzisiaj zobaczymy zdecydowanie lepszą dyspozycję siatkarzy Ślepska Malow Suwałki.

Bilety na mecz z Aluronem CMC Wartą Zawiercie dostępne są na stronie: https://bilety.slepsksuwalki.pl