Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Najbliższy rywal: Barkom Kazhany-Lwów

11 kwi 2024 | 12:44

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przygotowują się do dwumeczu z Barkomem-Kazhany Lwów, o 11. miejsce w sezonie 2023/2024 PlusLigi. Oba starcia z ukraińskim zespołem będą niezwykle ważne i emocjonujące. Podopieczni trenera Ugisa Krastinsa w wielu meczach rundy zasadniczej trwającej kampanii krajowej elity udowodnili, że drzemie w nich spory potencjał i mając swój dzień są groźni niemal dla każdego.

Ukraiński zespół z Lwowa występuje w PlusLidze już drugi sezon z rzędu i póki co prezentuje się w naszej lidze przyzwoicie, przynajmniej pod względem sportowym. W trzydziestu rozegranych meczach rundy zasadniczej sezonu 2023/2024 siatkarze Barkomu-Kazhany zwyciężyli trzynaście razy, a siedemnaście schodzili z parkietu pokonani. Warto dodać, że zespół z Lwowa dwukrotnie pokonał w rundzie zasadniczej Bogdankę LUK Lublin, raz Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PSG Stal Nysa, Indykpol AZS Olsztyn, Exact Systems Hemarpol Częstochowa, dodatkowo Jastrzębski Węgiel i... Ślepsk Malow Suwałki, po dramatycznym meczu w Wieluniu. Ukraińcy zwyciężyli także w Suwałkach, bez straty seta. Siatkarze Barkomu-Kazhany Lwów są nieobliczalni i mając "swój dzień" bywają trudni do zatrzymania, co musi wzbudzić jeszcze większą czujność biało-niebieskich. Oczy suwalskiej publiczności będa z pewnością zwrócone na liderów Lwowa - Vasyla Tupchii oraz Luciano Palonsky'ego, argentyńskiego reprezentacyjnego kolegi Matiasa Sancheza i Joaquina Gallego. Kapitalny sezon rozgrywa również Mousse Gueye, francuski środkowy Barkomu, który wielokrotnie prowadził drużynę do zwycięstw.

Gwiazda drużyny: Vasyl Tupchii

Vasyl Tupchii, podstawowy atakujący reprezentacji Ukrainy, urodził się w 1992 roku. Po latach gry w rodzimej lidze Tupchii spędził trzy lata w klubach z Kazachstanu, a następnie w latach 2017-2022 reprezentował kluby we Francji: Nice Volley-Ball, Arago de Sète i Cambrai Volley. Do największych, drużynowych osiągnięć Vasyla można zaliczyć dwa srebrne (2017, 2023) i jeden złoty (2021) medal Ligi Europejskiej. Tupchii jest niewątpliwym liderem zespołu z Lwowa - zdobył dotychczas aż 4 statuetki MVP i nieustannie plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych punktujących PlusLigi w sezonie 2023/2024.


 

Czy siatkarzom Ślepska Malow Suwałki uda się zatrzymać zespół z Lwowa? Dowiemy się już 15 kwietnia o godzinie 17:30. Pierwszy mecz z Barkomem-Kazhany Lwów odbędzie się tradycyjnie w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena".

Bilety: https://bilety.slepsksuwalki.pl