Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Najbliższy rywal: KGHM Cuprum Lubin

8 lut 2024 | 12:49

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zagrają na wyjeździe mecz 21. kolejki PlusLigi z KGHM Cuprum Lubin. Początek spotkania w najbliższy poniedziałek, 12 lutego, o godzinie 20:30 w Hali RCS w Lubinie. Suwalczanie pojadą do Lubina po dwóch porażkach - wyjazdowej z Enea Czarnymi Radom i domowej z Barkomem-Kazhany Lwów.

Oba mecze bolą, ponieważ zdecydowanie są to zespoły w zasięgu biało-niebieskich. Teoria, a praktyka, to jednak odmienne zagadnienia i tym samym biało-niebiescy będą chcieli przerwać na Dolnym Śląsku złą passę. Suwalczanie plasują się na 12. miejscu w tabeli i do peletonu zmierzającego w kierunku fazy play-off sezonu 2023/2024 PlusLigi tracą już dziewięć punktów. Kibice Ślepska Malow Suwałki wierzą w powrót do gry Pawła Halaby, przyjmującego i jednego z liderów drużyny, który nie pojawił się na parkiecie w rywalizacji z zespołem z Ukrainy.

"W meczu z Lwowem zdecydowały detale. Jeśli nie potrafimy skończyć piłki na pojedynczym bloku lub zostawić po swojej stronie potencjalnie prostych do obrony akcji - nie będzie łatwo." - mówił po meczu z Barkomem-Kazhany Lwów Dominik Kwapisiewicz, szkoleniowiec Ślepska Malow Suwałki. 

"Nie możemy myśleć o tych dwóch przegranych, bo nie będzie szło to w dobrą stronę. Kibice są z pewnością tak samo niezadowoleni, jak my." - dodał Mateusz Czunkiewicz, libero biało-niebieskich, w wywiadzie dla klubowej telewizji.  

"Miedziowi" także mają swoje problemy. Podopieczni trenera Pawła Ruska będą z pewnością podrażnieni porażką z Projektem Warszawa (0:3). Nie zmienia to faktu, że w poprzedniej serii gier lubinianie pokonali po emocjonującym tie-breaku wyżej notowany Trefl Gdańsk, a jeszcze wcześniej, także po pięciosetowym boju, musieli uznać wyższość Bogdanki LUK Lublin. KGHM Cuprum Lubin zajmuje 15. miejsce w tabeli, z zaledwie czterema zwycięstwami na koncie. Zespół z Lubina ma tylko 5 punktów przewagi nad zagrożonymi spadkiem Enea Czarnymi Radom, ale wygląda na to, że obecnie kibice zespołu prowadzonego przez trenera Pawła Ruska mogą spać spokojnie. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu obu ekip w trwającym sezonie 2023/2024 lepsi okazali się "Miedziowi", którzy zwyciężyli w Suwałkach 3:0.

KGHM Cuprum Lubin - Ślepsk Malow Suwałki

12.02.2024 • 20:30 • Polsat Sport