Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Najbliższy rywal: KGHM Cuprum Lubin

15 lis 2023 | 11:40

W meczu 6. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki zmierzą się z KGHM Cuprum Lubin. "Miedziowie" zakończyli minione rozgrywki na 14. pozycji, oddając w trakcie rozgrywek dwóch ważnych graczy. Lubinianie chcą w nowych rozgrywkach być zdecydowanie wyżej i powoli budować siatkarską siłę, aby móc marzyć o fazie play-off. W tym celu ściągnięto do klubu zdolną młodzież, która ma się uczyć siatkarskiego rzemiosła od kilku doświadczonych ligowców.

Do zespołu prowadzonego przez trenera Pawła Ruska dołączyło ośmiu nowych graczy. Wsród nich są młodzi gracze z potencjałem, tacy jak Maksymilian Granieczny, Jakub Strulak, Hubert Węgrzyn i Seweryn Lipiński. "To jest nasz pomysł na zespół, by łączyć doświadczonych, ogranych ludzi w PlusLidze z młodymi, którzy mają na kim się wzorować i kogo obserwować na treningach." – opowiada Paweł Rusek, który przed sezonem 2023/2024 dołączył do zespołu dość późno. Wcześniej był asystentem trenera Nikoli Grbicia i całe wakacje pracował w reprezentacji Polski. "Mamy bardzo młodych środkowych, którzy przyszli do nas z TAURON 1. Ligi, będzie ich wspierał Paweł Pietraszko. Cieszy mnie także obsada pozycji atakujących, bo w ostatnich sezonach mieliśmy tutaj sporo problemów. Pechowe kontuzje powodowały, że niemal cały czas musieliśmy trenować i grać tylko z jednym graczem występującym po przekątnej z rozgrywającym, co utrudniało nam pracę. Teraz mam obu bardzo ambitnych atakujących, z których każdy chce grać." - dodaje Rusek.

Trener "Miedziowych" ma na myśli Adama LorencaJake’a Hanesa, reprezentującego Stany Zjednoczone. Ten pierwszy w minionym sezonie pokazał się ze znakomitej strony, Amerykanin także miał przebłyski wysokiej formy w barwach BBTS. "Cieszę się także z pozyskania Kamila Kwasowskiego, na pozycji przyjmujących mamy trzech doświadczonych graczy, którzy bardzo nam pomogą." – dodaje trener, który mimo pracy w kadrze, był w okresie przygotowawczym na bieżąco z pracą w klubie.

Lubinianie rozpoczęli sezon od przekonującego zwycięstwa z Barkomem-Kazhany Lwów (3:0), ale w kolejnych starciach brakowało już szczęścia. Porazki z PGE GiEK Skrą Bełchatów, Bogdanką LUK Lublin, Treflem Gdańsk i Projektem Warszawa sprawiły, że KGHM Cuprum Lubin przystąpi do meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki z 12. miejsca. Bilans starć biało-nieieskich z podopiecznymi trenera Pawła Ruska to 4 wygrane i 4 przegrane. 

Jakim wynikiem zakończy się czwartkowe spotkanie? Dowiemy się 16 listopada o godzinie 18:30, w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena".

Bilety na mecz dostępne są na stronie: https://bilety.slepsksuwalki.pl

Kadra KGHM Cuprum Lubin:

Rozgrywający: Kajetan Kubicki, Danilo Gelinski

Atakujący: Adam Lorenc, Jake Hanes

Przyjmujący: Alexander Berger, Wojciech Ferens, Kamil Kwasowski

Środkowi: Paweł Pietraszko, Jakub Strulak, Hubert Węgrzyn, Seweryn Lipiński
Libero: Mateusz Masłowski, Maksymilian Granieczny


Trener: Paweł Rusek
Asystent trenera: Tomasz Kowalski
Asystent trenera/analityk: Damian Musiak
Trener przygotowania motorycznego: Grzegorz Kurek
Fizjoterapeuta: Olaf Gołąbek
Statystyk: Filip Mystkowski