Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Najbliższy rywal: Trefl Gdańsk

22 lis 2023 | 11:51

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zmierzą się w najbliższy piątek (24.11) z Treflem Gdańsk. Podopieczni trenera Igora Juricicia są jedną z rewelacji startu sezonu 2023/2024. Gdańskie Lwy odniosły 5 zwycięstw i tylko 2 porażki. Warto dodać, że w ostatnich meczach pierwsze skrzypce na rozegraniu przejął Kamil Droszyński, który zastępuje wracającego do pełni dyspozycji Lukasa Kampę.

Niewielkie, przynajmniej liczbowo, zmiany zaszły w drużynie Trefla Gdańsk przed sezonem 2023/2024, która świetnie spisała się w ubiegłej kampanii Plusligi, najpierw pewnie awansując do fazy play-off, a później finiszując na szóstej pozycji. Gdańszczanie stracili mocnych zawodników na pozycjach libero i atakującego. Jeśli następcy utrzymają wysoki poziom to Trefl znów może być groźny dla najlepszych. Z gdańskim zespołem rozstali się atakujący Bartłomiej Bołądź, były zawodnik Ślepska Malow Suwałki i libero Luke Perry. Obaj byli zdecydowanie czołowymi, jeśli nie najważniejszymi postaciami Trefla. Do tego karierę zakończył najlepszy siatkarz w historii PlusLigi Mariusz Wlazły, który w ostatnim sezonie pełnił rolę zmiennika Bołądzia, ale o jego klasie nikogo nie trzeba przekonywać. 

Perry i Bołądź, po bardzo dobrym sezonie, dostali propozycje z mocniejszych klubów i przyjęli je – libero gra w Aluronie CMC Warcie Zawiercie, a atakujący w Projekcie Warszawa. W ich miejsce przyszli fiński libero Voitto Köykkä, który ostatnio występował w niemieckim Helios Giesen, a z czeskiego CEZ Karlovarsko wrócił atakujący Kewin Sasak, także reprezentujący w przeszłości Ślepsk Malow Suwałki. Zadanie przed nimi dość wymagające, bo zastąpienie Bołądzia i Perry’ego będzie bardzo, bardzo trudne.    

Historia rywalizacji Ślepska Malow Suwałki z Treflem Gdańsk w PlusLidze

Historia rywalizacji obu ekip sięga czasów 1. Ligi, ale w krajowej elicie Ślepsk Malow Suwałki mierzył się z Treflem Gdańsk ośmiokrotnie. Na parkietach PlusLigi lepszy bilans maja biało-niebiescy, którzy pięciokrotnie schodzili z boiska z podniesionymi głowami. W zaledwie trzech meczach lepsi okazywali się gdańszczanie. W setach również górują siatkarze Ślepska Malow Suwałki, bilans wynosi bowiem 19 do 14. W sezonie 2022/2023 obie drużyny wygrywały swoje mecze domowe - Ślepsk Malow Suwałki pokonał Trefl 3:1 w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena", natomiast "Gdańskie Lwy", po tie-break'u, zwyciężyły w "Ergo Arena". 

Najkrótszy mecz 

Najkrótszym meczem obu ekip było spotkanie 17. kolejki PlusLigi w sezonie 2019/2020, które odbylo się 4 marca 2020 roku w gdańskiej "Ergo Arenie". Siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozbili wówczas gospodarzy 3:0 (25:15, 25:20, 25:14), a MVP spotkania został Nicolas Szerszeń, wówczas przyjmujący biało-niebieskich, który zdobył w tym meczu aż 19 punktów. Warto wspomnieć, że po stronie gdańszczan grali wtedy Bartosz Filipiak i Paweł Halaba, dziś... reprezentujący Ślepsk Malow Suwałki.

Bilety na mecz 8. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk dostępne są na stronie: https://bilety.slepsksuwalki.pl