Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Niedziela należy do siatkarskich amatorów!

11 mar 2023 | 08:30

Finałowe mecze Elektromil SALSLigi to nie tylko okazja do rywalizacji i zwycięstw, ale przede wszystkim do wyrażenia pasji i zaangażowania w ten piękny sport, jakim jest siatkówka. To czas, kiedy zawodnicy z całego regionu przyjeżdżają, by zaprezentować swoje umiejętności i walczyć o tytuł mistrza. Najbliższa niedziela zapowiada się pasjonująco, a wszystkie mecze odbędą się na głównym boisku Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena", gdzie na co dzień rozgrywają swoje ligowe spotkania siatkarze Ślepska Malow Suwałki.

Od początku sezonu Elektromil SALSLigi zawodnicy podejmowali wyzwania, przezwyciężali trudności i pokonywali swoje słabości. Wymagające treningi, ciężka praca i determinacja, to elementy, które kształtowały ich umiejętności i charaktery. Teraz, w czasie niedzielnych (12.03) finałów, mogą oni z dumą pokazać swoje zdolności i umiejętności, które wypracowali przez ostatnie miesiące w halach całego regionu.

Oczywiście, nie byłoby to możliwe bez wsparcia kibiców, którzy od samego początku sezonu towarzyszyli swoim zespołom, motywując ich do dalszej walki i wspierając w trudnych momentach. W finałowych meczach, ich obecność i doping będzie jeszcze bardziej potrzebny niż kiedykolwiek wcześniej.

Dlatego też, chcielibyśmy zaprosić najbliższych do kibicowania w tych ważnych meczach swoim ulubieńcom! To czas, kiedy możemy zjednoczyć się jako społeczność, by wspólnie cieszyć się siatkówką i rywalizacją. Bez względu na to, czy kibicujesz swojemu ulubionemu zespołowi, czy też po prostu cieszysz się atmosferą i emocjami towarzyszącymi tym wydarzeniom, Twoja obecność będzie dla organizatorów Elektromil SALSLigi niezwykle ważna.

Jako pierwsi 12 marca pojawią się na parkiecie reprezentanci 1. Ligi - Straż Pożarna zagra o godzinie 10:00 o 3. miejsce z młodymi podopiecznymi Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki Suwałki. Obie ekipy przegrały swoje mecze półfinałowe. Strażacy musieli uznać wyższość Trenerów po emocjonującym tie-break'u, naatomiast SUKSS Suwałki przegrał w dwóch setach z 14. Pułkiem Przeciwpancernym. To właśnie Trenerzy i "Wojskowi" zagrają o godzinie 11:15 o tytuł mistrzowski Elektromil SALSLigi. W pozostałych meczach, rozegranych 5 marca w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena", Elektromil pokonał w bitwie o 5. miejsce Słoneczny Patrol Ełk 2:1, natomiast reprezentanci Agencji Rozwoju Regionalnego "Ares" S.A w Suwałkach zwyciężyli w meczu o 7. miejsce z Adriaticą Olecko bez straty seta.

W drugiej lidze czekają nas równie ciekawe pojedynki. W meczu o 1. miejsce zmierzą się Kresy Sejny i UKS Jantar Gołdap.Zespół z Sejn powróci tym samym do najwyższej klasy rozgrywkowej Elektromil SALSLigi po krótkiej przerwie (przyp. red. Kresy zanotowały spadek z 1. Ligi). Gołdapianie natomiast to młody zespół, który awansował z 3. Ligi i w kolejnym sezonie zagra w 1. Lidze. Wcześniej drużyna z Gołdapi będzie musiała zmierzyć się z ubiegłorocznym spadkowiczem o tytuł mistrzowski 2. Ligi. Początek spotkania o godzinie 12:30. W meczu o 3. miejsce zmierzą się Opakowania Kartex i Atlas. Obie ekipy straciły szanse na awans do 1. Ligi, ale z pewnością powalczą o korzystny rezultat. Początek meczu o najniższy stopień podium zaplecza Elektromil SALSLigi o godzinie 13:45. Wśród drugoligowców czeka nas także pojedynek o miejsca 5-6, w którym Zakład Szklarski Kamena podejmować będzie Tanne & Forte. Planowane rozpoczęcie meczu o godzinie 17:15. 

Zagrają także trzecioligowcy. W wielkim finale najniższej klasy rozgrywkowej Elektromil SALSLigi zobaczymy UKS Maratończyk Ełk i Albatrosy. Obie drużyny zapewniły już sobie awans do 2. Ligi, ale pojedynek o 1. miejsce w 3. Lidze zapowiada się naprawdę pasjonująco. Mecz zaplanowano na godzinę 16:00. Wcześniej zobaczymy w akcji zespoły, które powalczą o 3. miejsce - Gminę Szypliszki i Nieprzygotowanych. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Harmonogram gier:

12 marca 2023

Elektromil SALSLiga - mecze finałowe fazy play-off

10:00

Straż Pożarna

 

SUKSS Suwałki

11:15

Trenerzy

 

14. Pułk Przeciwpancerny

12:30

Kresy Sejny

 

UKS Jantar Gołdap

13:45

Opakowania Kartex

 

Atlas

15:00

Gmina Szypliszki

 

Nieprzygotowani

16:00

Albatrosy

 

ZSS UKS Maratończyk Ełk

17:00

Zakład Szklarski Kamena

 

Tanne & Forte

Elektromil SALS Liga to amatorska liga siatkówki, której mecze rozgrywane są w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena". Ligowa rywalizacja najlepszych siatkarzy amatorów w regionie podzielona jest na trzy klasy rozgrywkowe: 1. Ligę, 2. Ligę oraz 3. Ligę, w których bierze udział aż 21 drużyn z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W zmaganiach obowiązuje system awansów i spadków.

Organizator:  Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki
Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Suwałk
Sponsor główny:  Hurtownia Elektryczna " Elektromil"
Sponsorzy: CymesEurometGardenKuchnia Tatarska u AlikaLivioon VitaOśrodek Sportu i Rekreacji w SuwałkachSupros Agro.