Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

nietRUDna przeprawa!

15 kwi 2024 | 20:00

Biało-niebiescy z cenną zaliczką przed wyjazdem do Wielunia! Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zwyciężyli z Barkomem-Kazhany Lwów 3:0 (25:19, 25:15, 25:13), a tym samym zakończyli sezon 2023/2024 w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena" przekonującym triumfem. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Łukasz Rudzewicz, środkowy biało-niebieskich, który pożegnał się z miejscową publicznością.

Suwalczanie muszą teraz wygrać rewanżowe spotkanie, zdobywając dwa sety więcej lub pokonując rywala "za zero" w złotym secie, aby zapewnić sobie zwycięstwo w rywalizacji. W rundzie zasadniczej Barkom-Kazhany Lwów wygrywał z biało-niebieskimi w obu spotkaniach. Na własnym terenie zwyciężyli 3:1, a na wyjeździe 3:0. Ślepsk Malow Suwałki w ostatnim czasie prezentował jednak stabilną, dobrą formę, co pokazał w starciach z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, PSG Stalą Nysa i Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

W pierwszym secie poniedziałkowego meczu gospodarze wystawili w wyjściowym składzie 39-letniego Łukasza Rudzewicza, który po 20 latach obecności w klubowej szatni kończy wspólną przygodę z biało-niebieskimi. Wśród podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza brylowali Ziga Stern, Paweł Halaba i powracający do składu Matias Sanchez. Suwałki kontrolowały grę dzięki dobremu przyjęciu. Ziga Stern zdobył dwa punkty blokiem, co już na początku starcia wymusiło przerwy "na czas" dla rywali. Pomimo starań gości biało-niebiescy dominowali i ostatecznie wygrali premierowego seta 25:19. W drugiej odsłonie impuls swojej drużynie dawał Mousse Gueye z Barkomu-Kazhany Lwów, ale to Suwałki nadal kontrolowały grę. Ziga Stern wykorzystywał swoje liczne szanse, prowadząc swoją drużynę do zwycięstwa 25:15. Trzecią partię rozpoczął as serwisowy Słoweńca, a Ślepsk Malow Suwałki szybko objął prowadzenie. Błędy Barkomu sprzyjały gospodarzom, którzy wygrali seta 25:13, kończąc mecz z Łukaszem Rudzewiczem jako MVP, który w tym starciu popisał się 100% skutecznością w ataku (7/7).

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia w Wieluniu.