Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Pierwszy mecz kontrolny w Rzeszowie dla gospodarzy

14 mar 2021 | 00:00

W pierwszym meczu kontrolnym w Rzeszowie siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali po wyrównanej walce z Asseco Resovią Rzeszów 2:3. Niedzielna (14.03) rywalizacja w Hali Podpromie stała na wysokim poziomie sportowym i obfitowała w wiele ciekawych akcji.

W pierwszym meczu kontrolnym w Rzeszowie siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali po wyrównanej walce z Asseco Resovią Rzeszów 2:3. Niedzielna (14.03) rywalizacja w Hali Podpromie stała na wysokim poziomie sportowym i obfitowała w wiele ciekawych akcji.

Mecze w Rzeszowie są doskonałą okazją do przygotowań obu drużyn przed zbliżającą się fazą play-off PlusLigi. Przypomnijmy, że Asseco Resovia Rzeszów zakończyła rundę zasadniczą na 5. miejscu, natomiast biało-niebiescy wywalczyli awans rzutem na taśmę, plasując się na 8. pozycji. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala przyjechali do Rzeszowa z myślą o dalszej pracy nad poszczególnymi elementami gry, które mogą okazać się kluczowymi w pucharowym starciu z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zwycięzcą rundy zasadniczej PlusLigi i świeżo upieczonym triumfatorem TAURON Pucharu Polski.

W niedzielnym (14.03) sparingu w szeregach Ślepska Malow Suwałki najlepiej spisywali się Tomas Rousseaux, który zdobył 20 punktów oraz Marcin Waliński, który zakończył mecz z dorobkiem 14 punktów. Bartłomiej Bołądź, najskuteczniejszy zawodnik rundy zasadniczej w ekipie biało-niebieskich, zdobył 12 punktów. W zespole gości świetne spotkanie rozegrali Klemen Čebulj – 22 punkty i Karol Butryn – 21 punktów.

Elementem, w którym siatkarze Ślepska Malow Suwałki wyraźnie zdominowali gospodarzy z Rzeszowa, był blok. W niedzielnym (14.03) meczu suwalczanie aż 16 razy skutecznie zablokowali swoich rywali, przy czym gospodarze zanotowali zaledwie 5 punktowych bloków.

– Zgodnie z przedmeczowymi ustaleniami rozegraliśmy dziś (14.03) pełny mecz, który przegraliśmy po tie-break’u. Jeśli chodzi o aspekty typowo sportowe skupialiśmy się wyłącznie na naszej grze, a w szczególności na dobrym powtarzaniu wypracowanych elementów gry. Świetnie zagraliśmy blokiem. Sam pobyt w Rzeszowie niczym nie różni się od tego, który znamy z rytmu ligowego. Najważniejsze, że wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry w drugim meczu kontrolnym – mówi Mateusz Kuśmierz, asystent trenera w sztabie szkoleniowym Ślepska Malow Suwałki.

Drugi mecz kontrolny z Asseco Resovią Rzeszów zostanie rozegrany jutro (15.03) o godzinie 14:45.

Areną zmagań ponownie będzie Hala Podpromie w Rzeszowie.


Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (27:25, 29:31, 25:20, 21:25, 15:13)

Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki (8), Drzyzga (1), Hain (4), Čebulj (22), Butryn (21), Täht (11), Potera (libero) oraz Szerszeń (7), Domagała, Woicki (1), Jendryk (6), Tammemaa (3), Mariański (libero).

Ślepsk Malow Suwałki: Waliński (14), Rousseaux (20), Tuaniga (4), Bołądź (12), Sapiński (9), Takvam (6), Czunkiewicz (libero) oraz Klinkenberg (10), Kaczorowski (10), Rudzewicz (3), Warda, Filipowicz (libero).


Wielkie wietrzenie magazynu! Sprawdź aktualne promocje w naszym sklepie internetowym: sklep.slepsksuwalki.pl.

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej