Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Podsumowanie akcji „Przynieś pluszaki – wspomóż dzieciaki”

25 lut 2020 | 00:00

Dziękujemy wszystkim kibicom i ludziom dobrej woli za udział w akcji „Przynieś pluszaki – wspomóż dzieciaki”, w której pomagamy dzieciom przebywającym w szpitalach i innych placówkach w regionie.

Dziękujemy wszystkim kibicom i ludziom dobrej woli za udział w akcji „Przynieś pluszaki – wspomóż dzieciaki”, w której pomagamy dzieciom przebywającym w szpitalach i innych placówkach w regionie.

W trakcie meczu 16. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (21.01), przeprowadziliśmy zbiórkę dla dzieci przebywających w szpitalach m.in. w Suwałkach, w Augustowie, w Sejnach i innych. Po zakończeniu pierwszego seta zebraliśmy zgromadzone pluszaki, rzucane przez kibiców w kierunku parkietu. Celem akcji było zebranie jak największej ilości pluszaków, które skutecznie pomagają nie tylko odwrócić uwagę najmłodszych od różnego rodzaju sytuacji stresowych związanych z wypadkami, chorobami, ale również ułatwić kontakt ratownikom i służbom medycznym z hospitalizowanym dzieckiem.

Dla dzieci udział pożarze, wypadku, przejazd karetką lub sam pobyt w szpitalu to ogromny stres. W takich sytuacjach dużą rolę odgrywają maskotki, które pozwalają dziecku pokonać lęk przed pozostaniem na oddziale i brakiem obecności rodzica. Pluszaki często pełnią również rolę typowo obrazową – młodzi pacjenci wskazują na bazie maskotek miejsce dolegliwości bólowych. Pluszaki trafiły również do placówek przedszkolnych i wychowawczych.

W poniedziałek (24.02) zawodnicy, członkowie sztabu szkoleniowego oraz administracji klubu, podzielili się na grupy, które odwiedziły następujące placówki:

– Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (ul. Filipowska 20, 16-400 Suwałki)
– Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza (ul. Filipowska 20a, 16-400 Suwałki)
– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (ul. Przytorowa 8, 16-400 Suwałki)
– Szkoła Podstawowa nr 7 (ul. Romualda Minkiewicza 50, 16-400 Suwałki)
– Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera (ul.Szpitalna 60, 16-402 Suwałki)
– Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej (ul. Doktora Edwarda Rittlera 2, 16-500 Sejny)

Wkrótce pojawi się również krótka relacja wideo.

Dziękujemy wszystkim kibicom i sympatykom siatkówki za czynny udział w akcji i bardzo ciepłe przyjęcie w dniu przekazywania pluszaków. Niech piękno sportu pomaga łączyć ludzi w różnych sytuacjach życiowych i zawsze daje iskierkę nadziei na lepszą przyszłość! #RazemMożemyWięcej