Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Poznaj atakujących Ślepska Malow Suwałki w sezonie 2024/2025!

24 cze 2024 | 16:25

Damian Wierzbicki został nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki! 31-letni atakujący reprezentował w minionym sezonie barwy pierwszoligowej PZL LEONARDO Avii Świdnik, której był bezapelacyjnym liderem. Wierzbicki dołącza tym samym do Bartosza Filipiaka, kapitana biało-niebieskich i to z nim powalczy o miejsce w układance trenera Dominika Kwapisiewicza. O pozostaniu w klubie Filipiaka informowaliśmy w styczniu tego roku.

Damian Wierzbicki urodził się 25 października 1992 roku w Augustowie. Transfer do Ślepska Malow Suwalki jest więc nie tylko debiutem na parkietach PlusLigi, ale przede wszystkim powrotem do rodzinnych stron. Niezależnie od tego, w jakiej drużynie gra, Wierzbicki szybko staje się jej filarem. Jego talent i zaangażowanie czynią go motorem napędowym zespołu, co pokazał już podczas swojej gry m.in. w LUK Politechnice Lublin, Gwardii Wrocław i BKS Viśle Proline Bydgoszcz. W sezonie 2023/2024 augustowianin reprezentował barwy PZL Leonardo Avii Świdnik, gdzie w 32 meczach zdobył aż 567 punktów, rzadko schodząc poniżej piętnastu punktów w meczu. Warto dodać, że aż ośmiokrotnie zdobywał statuetkę MVP, przyznawaną najlepszym siatkarzom poszczególnych spotkań Tauron 1. Ligi. Doskonałe występy Wierzbickiego na zapleczu krajowej elity nie umykały uwadze władz Ślepska Malow Suwałki, którzy obserwowali atakującego już od kilku sezonów.


fot. tauron1liga.pl

Sylwetka zawodnika:

• Data i miejsce urodzenia: 25.10.1992, Augustów
• Wzrost: 198 cm
• Waga: 96 kg

Kariera klubowa Damiana Wierzbickiego

2010–2011: UKS Centrum Augustów
2011–2014: SKS Hajnówka
2014–2015: Pekpol Ostrołęka
2015–2016: SKS Hajnówka
2016–2017: TSV Sanok
2017–2018: BAS Białystok
2018–2019: Krispol Września
2019–2020: LUK Politechnika Lublin
2020–2021: Gwardia Wrocław
2021–2023: BKS Visła Bydgoszcz
2023-2024: PZL LEONARDO Avia Świdnik

"Wiemy, że powrót do rodzinnych stron będzie dla Damiana czymś wyjątkowym. Nie tylko z uwagi na debiut w PlusLidze, ale przede wszystkim bliską odległość do swojego rodzinnego domu w Augustowie. To atakujący, który od lat stanowił o sile zespołów, w których występował w Tauron 1. Lidze. Czujnie obserwowaliśmy jego występy na zapleczu PlusLigi. Wielokrotnie liderował w ligowych statystykach. Wiedzieliśmy, że jego czas w Ślepsku Malow Suwałki prędzej czy później nadejdzie i tak też się stało. Cieszymy się, że dołącza do nas zawodnik o dużej sportowej wartości, walecznym, boiskowym charakterze, a jednocześnie sportowiec utożsamiający się z krainą, z której pochodzi." - mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

"Debiut na boiskach PlusLigi to spełnienie dziecięcych marzeń, a fakt, że będę mógł tego dokonach w moich rodzinnych stronach, które doskonale znam, będzie tego dopełnieniem. Czuję wielką dumę i radość ze zbliżającej się możliwości rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie. Polska, ligowa siatkówka od lat prezentuje kosmiczny poziom sportowy i cieszę się, że będe mógł rozwinąć w niej swoje żagle. Zbudowany doświadczeniem z Tauron 1. Ligi jestem gotowy do gry w biało-niebieskich barwach." - mówi Damian Wierzbicki, nowy atakujący Ślepska Malow Suwałki.

Przypomnienie sylwetki Bartosza Filipiaka:

Bartosz Filipiak, to jeden z najskuteczniejszych atakujących w PlusLidze, który reprezentował w przeszłości m.in. Victorię Wałbrzych, Łuczniczkę Bydgoszcz (obecnie BKS Visła Proline Bydgoszcz), Trefl Gdańsk, PGE Skrę Bełchatów (obecnie PGE GiEK Bełchatów) oraz LUK Lublin (obecnie BOGDANKA LUK Lublin). To właśnie z województwa lubelskiego trafił do Ślepska Malow Suwałki, gdzie doskonale wkomponował się do drużyny prowadzonej przez trenera Dominika Kwapisiewicza i stał się jednym z jej liderów. W sezonie 2022/2023 stanowił o sile biało-niebieskich i zdobył 542 punkty, z czego 46 bezpośrednio z zagrywki i 45 blokiem. Konieczność rozpoczęcia budowy składu na kolejny rok przyniosła kontynuację współpracy i wzajemne zaufanie. Bartosz Filipiak pozostaje w Suwałkach na kolejny rok i ponownie będzie stanowił o sile prawego skrzydła.


 

Sylwetka zawodnika:

• Data i miejsce urodzenia: 27.02.1994, Aleksandrów Kujawski
• Wzrost: 197 cm
• Waga: 94 kg

"Cieszymy się, że Bartek, który dołączył do nas przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023, zaufał naszej wizji i strategii budowy zespołu na przyszłoroczną kampanię PlusLigi, która będzie nie tylko wyjątkowa z uwagi na planowane zmniejszenie występujących w niej drużyn, ale także stale rosnącego poziomu sportowego. To dowód na to, że praca, którą na co dzień wykonujemy ma sens i pomaga w indywidualnym rozwoju występujących w Suwałkach zawodników. Bartek jest niezwykle pracowitym i ambitnym zawodnikiem, który wielokrotnie udowodnił swoją wartość na parkietach PlusLigi i prowadził nasz zespół do zwycięstw. Nie bez znaczenia jest dla nas fakt, że zdecydował się kontynuować grę w biało-niebieskich barwach pomimo ofert z większych ośrodków, stawiając na grę, spokój w dążeniu do celów i świetne warunki infrastrukturalno-sportowe." - mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

"Przede wszystkim bardzo się cieszę, że klub wyraził chęć współpracy na następny sezon. Będzie to już mój trzeci sezon w Suwałkach. Jestem półtora roku razem z drużyną. Przez ten czas bardzo dobrze poznałem klub. Zawodników, sztab, cały dział administracji. To też ułatwiło podjąć mi tę decyzję. Przy okazji chciałbym podziękować naszym kibicom za wsparcie na meczach domowych i wyjazdowych. Daje nam to duży zastrzyk energii. Mam również prośbę, abyście nie zwaniali i trzymali tak dalej. Do zobaczenia na boisku." - wspominał w styczniu Bartosz Filipiak, kapitan i atakujący Ślepska Malow Suwałki.

Życzymy wielu sukcesów w biało-niebieskich barwach, Panowie! #RazemMożemyWięcej