Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Poznaj linię przyjęcia Ślepska Malow Suwałki w sezonie 2024/2025!

6 cze 2024 | 11:19

Henrique Honorato, Paweł Halaba, Bartosz Firszt i Antoni Kwasigroch będą tworzyć linię przyjęcia Ślepska Malow Suwałki w sezonie 2024/2025 PlusLigi! Dotychczasowy trzon drużyny na pozycjach przyjmującego wzmacniają zatem aktualny reprezentant Brazylii oraz utalentowany przyjmujący z Tauron 1. Ligi i jeden z liderów BKS Visły Proline Bydgoszcz.

Sylwetka Henrique Honorato:

Henrique Honorato (Henrique Dantas Nóbrega Honorato) pochodzi z Campina Grande w Brazylii. Nadchodzący sezon 2024/2025 będzie dla Honorato nie tylko pierwszą kampanią w PlusLidze, ale także poza granicami rodzinnego kraju. W minionych rozgrywkach mierzący 190 centrymetrów Brazylijczyk występował w barwach Joinville Vôlei, a wcześniej przez 6 sezonów występował dla Itambe/Minas, z którym zdobył wicemistrzostwo Brazylii i krajowy puchar. Honorato, pomimo młodego wieku, jest bardzo ważnym ogniwem brazylijskiej reprezentacji. W rozgrywkach Ligi Narodów i w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Paryżu często wychodził na boisko w podstawowym składzie. Zagrał m.in. w ćwierćfinale Ligi Narodów w Gdańsku, w którym "Canarinhos" przegrali z Polską 0:3.

• Data i miejsce urodzenia: 18.03.1997, Campina Grande (Brazylia)
• Wzrost: 190 cm
• Waga: 85 kg
• Zasięg w ataku: 335 cm

Sylwetka Pawła Halaby:

Paweł Halaba jest doświadczonym przyjmującym urodzonym w Płocku, który przed podpisaniem umowy ze Ślepskiem Malow Suwałki w 2021 roku, grał m.in. w AZS Politechnice WarszawskiejAsseco Resovii RzeszówAZS AGH KrakówVK České BudějoviceHypo Tirol Alpenvolleys HachingTreflu Gdańsk i Aluronie CMC Warcie Zawiercie. W sezonie 2023/2024 Halaba był kluczowym ogniwem zespołu prowadzonego przez trenera Dominika Kwapisiewicza - rozegrał 30 spotkań, w których zdobył 304 punkty (w tym aż 38 asów serwisowych i 22 bloki). 

• Data i miejsce urodzenia: 14.12.1995, Płock
• Wzrost: 195 cm
• Waga: 86 kg
• Zasięg w ataku: 353 cm


 

Sylwetka Bartosza Firszta:

Bartosz Firszt swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiał w MUKS Huraganie Wołomin, skąd w 2014 roku trafił do KS Metro Warszawa. Kolejnym etapem w młodzieżowej karierze Firszta był pobyt w SMS PZPS Spała, gdzie był kapitanem pierwszoligowej drużyny ze Spały. Warto wspomnieć, że był wówczas także kapitanem reprezentacji Polski juniorów, z którą zajął 6. miejsce na Mistrzostwach Europy U-20 w Belgii i Holandii. W 2018 roku trafił do Stoczni Szczecin, skąd został wypożyczony do pierwszoligowego BBTS-u Bielsko-Biała. To właśnie wtedy rywalizował przeciwko biało-niebieskim m.in. w fazie play-off, w której suwalczanie nie pozostawili złudzeń rywalom z Bielska-Białej i pewnie awansowali do półfinału rozgrywek, a następnie przypieczętowali awans do PlusLigi. Bartosz Firszt przeniósł się po zakończeniu sezonu 2018/2019 do Cerrad Enea Czarnych Radom, gdzie spędził cztery kolejne lata. W sezonie 2023/2024, grając już w barwach Ślepska Malow Suwałki, Firszt pojawiał się na parkiecie w 24 spotkaniach, będąc często w rotacji z Žigą Šternem, ale jego ogromny potencjał i wachlarz technicznych zagrań pozwala z optymizmem patrzeć na kolejny rok w Suwałkach.

• Data i miejsce urodzenia: 19.03.1999, Warszawa
• Wzrost: 198 cm
• Waga: 87 kg


 

Sylwetka Antoniego Kwasigrocha:

Antoni Kwasigroch jest wychowankiem NTS "Trójka" Nakło, a także młodzieżowym reprezentantem Polski, który dotychczasową, seniorską karierę spędził w Bydgoszczy, gdzie m.in. z miejscowym Chemikiem zdobył w 2021 roku Mistrzostwo Polski Juniorów. 22-letni przyjmujący rozegrał bardzo dobry sezon 2023/2024, prowadząc BKS Visłę Proline Bydgoszcz do wielu ligowych zwycięstw. Kwasigroch rozegrał w minionej kampanii Tauron 1. Ligi 36 meczów, w których trzykrotnie sięgał po statuetkę MVP i zdobył łącznie 334 punkty (w tym aż 38 asów serwisowych oraz 21 bloków). Dobra postawa na zapleczu PlusLigi nie umknęła uwadze włodarzy Ślepska Malow Suwałki, którzy postanowili sięgnąć po perspektywicznego przyjmującego.

• Data i miejsce urodzenia: 27.01.2002, Więcbork
• Wzrost: 192 cm
• Waga: 75 kg


fot. Mateusz Bosiacki

"Jesteśmy przekonani, że dołączenie do naszej drużyny Henrique Honorato, będącego podstawowym zawodnikiem uznanej w siatkarskim świecie reprezentacji Brazylii, pozwoli wzmocnić siłę nie tylko ofensywną, ale i defensywną Ślepska Malow Suwałki. To 27-letni przyjmujący, który wniesie do biało-niebieskiej szatni bardzo dużo jakości. Mocno liczymy na jego umiejętności i dobrą aklimatyzację w PlusLidze, gdzie zadebiutuje. Obecność w zespole kolegów z Ameryki Południowej - Matiasa Sancheza i Joaquina Gallego, pozwoli mu z pewnością szybciej złapać właściwy rytm. Nową postacią jest także Antoni Kwasigroch, utalentowany młodzieniec, którego od kilku miesięcy bacznie obserwowaliśmy w Tauron 1. Lidze, gdzie wielokrotnie dominował na boisku i prowadził swoich kolegów z Bydgoszczy do ligowych zwycięstw. Wszystko oparliśmy o stabilne fundamenty naszej linii przyjęcia, którą stanowią Paweł Halaba i Bartosz Firszt. Obaj zawodnicy pozostają w Suwałkach na kolejny rok. Wierzymy, że mieszanka młodzieńczego szaleństwa z cennym, ekstraklasowym doświadczeniem, przyniesie naszym kibicom mnóstwo wspaniałych momentów w sezonie 2024/2025." - mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Powodzenia, Panowie! #RazemMożemyWięcej